X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Sebastian Kaleta: opozycja przekazuje za granicę kłamstwa o Polsce

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 09:36
- Przez kilka lat musieliśmy prostować kłamstwa opozycji. Tłumaczyć, że nie aresztujemy sędziów w Polsce. Na Zachód docierały rożne głosy. Wiemy też dobrze, że toczy się gra o nową finansową perspektywę unijną - powiedział w Polskim Radiu 24 Sebastian Kaleta, wiceminister sprawiedliwości. Gościem audycji był także Andrzej Szejna z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
Audio
  • Sebastian Kaleta i Andrzej Szejna o reformie sądownictwa ("Dwie strony")
Marsz Tysiąca Tóg pod Sądem Najwyższym
Marsz Tysiąca Tóg pod Sądem Najwyższym Foto: PAP/Tomasz Gzell

Pod hasłem "Prawo do niezawisłości, prawo do Europy" stołecznymi ulicami przeszedł "Marsz Tysiąca Tóg". Demonstranci zebrali się przy Sądzie Najwyższym i w milczeniu przeszli pod Sejm. Na czele marszu, często w togach, szli przedstawiciele zawodów prawniczych.

>>>[CZYTAJ TAKŻE]: Iwona Arent: to był marsz opozycji, a nie "Marsz Tysiąca Tóg"

warchoł_1200_tweet.jpg
"Protesty sędziów zagrażają niezawisłości". Warchoł przypomina wyrok KRS z 2009 r.

Zdaniem Andrzeja Szejny "nie jest tak, że w Unii Europejskiej różnie się traktuje kraje członkowskie". - Natomiast Polska od przejęcia rządów przez PiS do Unii idzie w pozycji konfliktowej. Rząd PiS o to nie dba, a dostaje ostrzeżenia od unijnych instytucji, jeśli chodzi o łamanie prawa europejskiego. Ale to łamanie wynika również z łamania konstytucji - zaznaczył polityk.

"Hiszpański KRS skonstruowany podobnie jak w Polsce"

Sebastian Kaleta z kolei zwrócił uwagę, że "w Hiszpanii KRS jest skonstruowany podobnie jak w Polsce". - Hiszpański sąd najwyższy - skonstruowany jak Izba Dyscyplinarna polskiego SN - wydał orzeczenie podważające wyrok TSUE. Tam można, a w Polsce jest problem i będzie dyskusja o praworządności - powiedział wiceminister.

- Przez kilka lat musieliśmy prostować kłamstwa opozycji. Tłumaczyć, że nie aresztujemy sędziów w Polsce. Na Zachód docierały różne głosy. Wiemy dobrze, że toczy się gra o nową finansową perspektywę unijną - dodał polityk obozu rządzącego.

>>>[CZYTAJ TAKŻE]: Rzecznik KRS: nie jestem zwolennikiem maszerowania w togach po mieście

Kaleta stwierdził, że "w Niemczech wszystkich sędziów sądu najwyższego powołują politycy i to nie jest problemem". - W Słowenii, na Litwie i Łotwie sędziów odwołuje parlament wskutek postępowania dyscyplinarnego. W Hiszpanii mogą mieć KRS taki jak w Polsce - dodał gość PR24.

Do jego słów na temat działań polskiej opozycji odniósł się Andrzej Szejna. - Opozycja, a przynajmniej Nowa Lewica niczego negatywnego nie kreuje, jeśli chodzi o wizerunek Polski w Unii - argumentował.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: ""Dwie strony"

Prowadzący: Dorota Kania

Goście: Sebastian Kaleta i Andrzej Szejna

Data emisji: 14.01.2020

Godzina emisji: 08.06

PR24/bartos

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Kazimierz Kik: "Marsz Tysiąca Tóg" to kolejny element walki politycznej

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2020 18:50
- Kolejne protesty środowisk sędziowskich to przede wszystkim ochrona pozycji, którą zapewniały im poprzedni rządy - ocenił w Polskim Radiu 24 dzisiejszy "Marsz Tysiąca Tóg" prof. Kazimierz Kik.
rozwiń zwiń