X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marcin Porzucek: nie cała opozycja głosowała za kandydatami PO i Lewicy

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 10:09
- Widać było wyraźnie, że politycy PO i Lewicy mieli kłopoty podczas głosowania do Krajowej Rady Sądownictwa. Pani marszałek pytała czy wszystko jest w porządku, ale posłowie powiedzieli, że potrzebują czasu i potem podnieśli larum. Myślę, że kolejne tygodnie spowodują, że będziemy sobie radzić coraz lepiej i nie będzie afer tam, gdzie ich nie ma - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Porzucek z PiS. Gościem audycji była również Paulina Matysiak z Lewicy.
Audio
  • 22.11.2019 Marcin Porzucek (PiS) i Paulina Matysiak (Lewica) o przebiegu głosowania do KRS
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek i poseł PO-KO Sławomir Nitras
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek i poseł PO-KO Sławomir NitrasFoto: PAP/Leszek Szymański

Sejm wybrał w piątek czterech nowych posłów-członków Krajowej Rady Sądownictwa. Są to: Bartosz Kownacki, Arkadiusz Mularczyk, Marek Ast i Kazimierz Smoliński. Wszyscy są członkami PiS. Głosowanie miało burzliwy przebieg, głównie za sprawą problemów z systemem głosowania.

"Widać podziały na opozycji"

- Poseł Michał Szczerba (PO) w czasie trwania głosowania poprosił o przerwanie głosowania, bo miał problemy z kartą do głosowania. Pani marszałek nie robiła z tego powodu problemów. Nie podała ona wyników, bo nie było takiej możliwości technicznej. Marszałek zwyczajnie nie miała wyników. Głosowaliśmy i w trakcie głosowania zostało ono przerwane. To dopuszczalna sytuacja - zaznaczył Marcin Porzucek.

EN_Jacek Sasin 1200.jpg
"Marszałek zachowała się prawidłowo". J. Sasin o głosowaniu ws. KRS

- Kandydaci PiS dostali ponad 230 głosów. Nasza przewaga nad kandydatami opozycji była olbrzymia. Widać było, że bardzo wielu posłów z PO miało z tym problem, ponieważ po raz pierwszy w tej kadencji głosowaliśmy w tak skomplikowany sposób - dodał. 

- Widać było, że posłowie PO i Lewicy, a przynajmniej część z nich, miała problemy z głosowaniem i zostało ono przerwane. Wynik był absolutnie spodziewany i ma tutaj żadnych wątpliwości. Zaskakujące jest jednak to, że nie cała opozycja głosowała za kandydatami PO i Lewicy. Widać podział w tamtych ugrupowaniach. Gdyby różnica wynosiła kilka głosów, można by rozmawiać o tym co mogłoby się wydarzyć. Nie ma mowy o czymś takim, że kandydaci opozycji mogliby zdobyć poparcie - przyznał.

<<CZYTAJ TAKŻE>> Powtórne głosowanie ws. KRS. Rzecznik PiS odpowiada na zarzuty

- Pani Śledzińska-Katarasińska (PO) podeszła do marszałek i zgłosiła problem. Widać było wyraźnie, że politycy PO i Lewicy mieli kłopot z głosowaniem. Pani marszałek pytała czy wszystko jest w porządku, ale posłowie powiedzieli że potrzebują czasu i potem podnieśli larum. Myślę, że kolejne tygodnie spowodują, że będziemy sobie radzić coraz lepiej i nie będzie afer tam, gdzie ich nie ma - uważa polityk PiS.

"KRS działa legalnie"

Zaskoczenia sytuacją w Sejmie nie kryła Paulina Matysiak. - Jestem bardzo zaskoczona i zdegustowana tym, jak zakończyło się wczorajsze posiedzenie. Nie spodziewałam się, że kiedy mamy głosowanie, marszałek zamiast podać wyniki, zarządziła powtórne głosowanie, które wygrali przedstawiciele PiS - zwróciła uwagę.

schreiber 1200.jpg
"Opozycja robi hucpę". Łukasz Schreiber o głosowaniu ws. KRS

- Zwyczajnie głosujemy "za", "przeciw" lub "wstrzymujemy się". W tym głosowaniu trzeba było poprzesuwać kursorami i wybrać odpowiednich kandydatów i potem zatwierdzić liczbę głosów, co mogło być nieco skomplikowane. Nie było natomiast takiej sytuacji, że pani marszałek nie podała wyników. Ostatnie głosowanie do KRS odbyło się dwukrotnie i tylko raz podano wyniki - zauważyła.

Jej zdaniem "każdy może pomylić się przy głosowaniu. Trzeba się skupić, bo posłowie PO zagłosowali nie tak jak chcieli i teraz muszą pisać pisma do pani marszałek. To, że jest się po raz pierwszy posłem i głosuje się w bardziej skomplikowanych głosowaniach, nie tłumaczy całej wczorajszej procedury".

- Na posiedzeniu nacisnęłam przycisk "za" kandydaturami pani Gasiuk-Pihowicz i pani Senyszyn. Bardzo chciałam aby się tam znalazły. Mimo wszystko jeżeli wybieraliśmy przedstawicieli, tzn. że KRS działa legalnie - podsumowała.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Polskie Radio 24/IAR/pkr

* * *

Audycja: Dwie strony

Prowadzący: Michał Rachoń

Goście PR24: Marcin Porzucek (PiS) i Paulina Matysiak (Lewica)

Data emisji: 22.11.2019

Godzina emisji: 08.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

P. Szefernaker o anulowaniu głosowania ws. KRS: próbują zrobić z igły widły

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 09:16
- Wcześniej zdarzyła się awaria urządzenia do głosowania, więc marszałek Sejmu anulowała głosowanie i je powtórzono. Nikt na sali nie znał wyniku przerwanego głosowania - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS i wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker.
rozwiń zwiń