X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Marszałek woj. śląskiego: obok rządowej, mamy też lokalną tarczę antykryzysową

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2020 18:44
- Budżet województwa śląskiego będzie wymagał korekty, ale liczymy że już III i IV kwartał tego roku, będą lepsze dla gospodarki regionu - mówił w Polskim Radiu 24 marszałek Jakub Chełstowski. 
Audio
Jakub Chełstowski
Jakub Chełstowski Foto: zarzad.slaskie.pl

Gość PR24 mówił między innymi o tym jak region włącza się w pomoc mieszkańcom województwa śląskiego w zwalczaniu koronawirusa. Odniósł się do akcji "Śląskie pomaga". - Zastanawialiśmy się w jakich obszarach będą największe deficyty więc projekt ma rozpoznać potrzeby ośrodków, które wspierają osoby starsze i niepełnosprawne. Wspólnie z rządem udało nam się pomóc i wygenerować bezzwrotną pomoc finansową dla DPS na środki ochrony bezpośredniej - mówił.

Jak dodał na w regionie było początkowo dużo zarażeń w Domach Pomocy Społecznej. Teraz sytuacja jest opanowana, ale marszałek zwrócił uwagę na to iż wiele z nich prowadzą osoby prywatne i to one generowały fake newsy o sytuacji w regionie i ośrodkach jakie wydostawały się do mediów.


Karetka 1200 PAP.jpg
Dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego: populacja ma szansę uzyskać odporność na wirusa

"Budżet śląska ma rezerwy"

- Sytuacja jeśli chodzi o zachorowalność i środki zabezpieczające jest zróżnicowana bo w dużych ośrodkach zdrowia jest inna, a w mniejszych inna. Budżet regionu śląskiego ma rezerwy finansowe, a w pierwszej kolejności zabezpieczamy mieszkańców choć mamy na utrzymaniu dużo instytucji, które nie działają i to jest dla nas wyzwanie - mówił Jakub Chełstowski.

Jak podkreślił, samorząd ma też swoją własną, lokalną tarczę antykryzysową z której pochodzi wsparcie dla przedsiębiorców. - Jestem przekonany, że kiedy epidemia się skończy, ślązacy szybko staną na nogi, choć budżet będzie ulegał korektom - mówił.

Zapraszamy do wysłuchania zapisu rozmowy.

***

Audycja: "Człowiek i jego dzieło"

Prowadząca: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Goście: Jakub Chełstowski (marszałek województwa śląskiego)

Data emisji: 26.04.2020

Godzina emisji: 18.06

PR24/jj


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

MSWiA: wojewodowie poproszą pracowników służby zdrowia o wsparcie w zwalczaniu pandemii

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 23:22
Wojewodowie zwrócą się z prośbą o zgłaszanie się personelu medycznego gotowego do pracy przy zwalczaniu epidemii zakażeń koronawirusem - poinformowało w czwartek MSWiA. Jak dodano, prośba ta będzie skierowana do izb zrzeszających lekarzy, pielęgniarki, położne oraz fizjoterapeutów.
rozwiń zwiń