X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Marszałek woj. lubelskiego: wspieramy służbę zdrowia, przekazaliśmy pieniądze szpitalom

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2020 20:44
- Przekazaliśmy już pieniądze szpitalom, które same realizują zakup aparatury diagnostycznej i medycznej potrzebnej chorym w kontekście walki z koronawirusem - mówił w Polskim radiu 24 Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego. Z profesorem rozmawiała w Polskim Radiu 24 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg.
Audio
  • 12.04.2020 Jarosław Stawiarski Polskie Radio 24 / Człowiek i jego dzieło)
Jarosław Stawiarski (w środku) podczas narady z dyrektorami departamentów Urzęd Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego
Jarosław Stawiarski (w środku) podczas narady z dyrektorami departamentów Urzęd Marszałkowskiego Województwa LubelskiegoFoto: Jarosław Stawiarski / twitter

Ponad 50 mln zł z regionalnego programu operacyjnego trafi dodatkowo w Lubelskiem na wsparcie szpitali. - Pierwsi sięgnęliśmy po pieniądze z Europejskiego Funduszu Społecznego, oczywiście za zgodą Komisji Europejskiej i naszego ministerstwa Polityki Regionalnej – zaznaczył Jarosław Stawiarski.

1200_koronawirus_EN.jpg
Szkolenia medyczne dla żołnierzy WOT. To szansa na odciążenie służby zdrowia

Pieniądze pochodzą z przesunięć w projektach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Fundusze zostaną przeznaczone głównie na zakup aparatury medycznej. Decyzje zarządu województwa w tej sprawie zaaprobował lubelski sejmik.

Jarosław Stawiarski zaznaczył, że to służby medyczne będą wyłącznymi beneficjentami 50 milionów pozyskanych przez samorząd województwa lubelskiego środków. - Kolejne 7 milionów złotych, w postaci artykułów ochrony osobistej przybędzie, przybędzie, mam nadzieję w tym tygodniu - dodał.

Gość audycji mówił także o działaniach, które mają ułatwić uczniom naukę w szkołach policealnych, za funkcjonowanie których odpowiada jego urząd. – Mieliśmy do dyspozycji budżet obywatelski w wysokości 3 mln, padł pomysł, żeby za te pieniądze kupić dla uczniów komputery i tablety, które mają dostęp do internetu. Pamiętajmy że część uczniów jest, z różnych przyczyn, wykluczona cyfrowo - zaznaczył.

- Chciałbym życzyć mieszkańcom Lubelszczyzny  wytrwałości w walce z tym niewidzialnym wrogiem i cierpliwości Jeśli będziemy wytrwali i cierpliwi to damy radę. Podziękować tym wszystkim, którzy walczą na pierwszej linii frontu; białemu personelowi, lekarzom i pielęgniarkom, także tym, którzy trzymają w szpitalach porządek. Oraz wolontariuszom, których jest coraz więcej, to kształtuje charakter i pokazuje kim jesteśmy dla drugiego człowieka, czy jesteśmy ludźmi, którzy potrafią się pochylić nad drugim człowiekiem - podkreślał marszałek.

Na terenie województwa lubelskiego dotychczas potwierdzono 233 zachorowania, 10 osób zmarło.

Zapraszamy do wysłuchania zapisu rozmowy.

***

Audycja: "Człowiek i jego dzieło"

Prowadzący: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Goście: Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego 

Data emisji: 12.04.2020

Godzina emisji: 18.06

PR24/PAP/ka


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: wiele rządów dokona redefinicji gospodarki w strategicznych sektorach

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2020 21:06
- Nawet Stany Zjednoczone spotkały się z takim problemem, że mając pieniądze, nie można na globalnych rynkach kupić tego, co się chce, bo są pewne embarga i ograniczenia – powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Rogowski (SGH). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus - raport | 12 kwietnia 2020

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2020 18:57
12 kwietnia do 6674 wzrosła liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce po tym, jak Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 318 nowych zakażeniach. Resort podał też, że zmarło kolejnych 24 osób. W sumie odnotowano dotąd 232 zgony.
rozwiń zwiń