X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Janusz Pietkiewicz (impresario): kultura łączy nas wszystkich

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2020 19:00
- Patrzę na sale kinowe, które czasami są puste, bo nie przekonujemy ludzi, żeby przeżywać kulturę razem - mówił w Polskim Radiu 24 Janusz Pietkiewicz (impresario, animator kultury). Jego zdaniem 
Audio
  • Janusz Pietkiewicz: widz szuka emocji w kulturze (Człowiek i jego dzieło)
Janusz Pietkiewicz
Janusz PietkiewiczFoto: DONAT BRYKCZYNSKI/REPORTER

Janusz Pietkiewicz to impresario, animator, kultury, działacz samorządowy oraz wiceprezydent Pracodawców RP. W jego bogatej karierze jest działalność w kulturze zarówno w okresie PRL, jak i po 1989 roku.

"Ludzi zmusza się do awangardy"

W opinii gościa Polskiego Radia 24, "kultura łączy nas wszystkich". Wskazał na pewną tendencję, która wynika m.in. z popularności serwisów streamingowych takich jak Netflix. - Patrzę na sale kinowe, które czasami są puste, bo nie przekonujemy ludzi, żeby przeżywać kulturę razem - mówił i podkreślił, że "boleje" nad taką sytuacją.

Zdaniem impresario "ludzi zmusza się do awangardy" i jest to "przeciwko widzowi". - Ponad 90 proc. publiczności to ta tradycyjna, która łaknie kultury, łaknie tożsamości narodowej pokazywanej poprzez kulturę, wspólnotę przeżywania emocji razem, a nie patrzenia się na wydziwianie, patrzenia się na, obce na naszym terenie, mody z Zachodu - mówił gość PR24.

"Widz szuka emocji w kulturze"

Janusz Pietkiewicz otrzymał szereg wyróżnień za swoją pracę. Jak powiedział, są one dla niego "potwierdzeniem słusznej drogi, którą kiedyś obrał, aby postawić na kulturę wysoką, być zawsze uczciwym w przekazie, który się proponuje widzom ze sceny i nie wstydzić się emocji".

- Emocje w kulturze, jeżeli oparte są o wiedzę, wartościowe własne przeżycia, zawsze się sprawdzą. Takich emocji szuka widz. Z drugiej strony dzięki nim tłumaczymy rzeczywistość i promujemy naszą tożsamość narodową i przekonujemy czasem bardzo odległe nacje - powiedział gość PR24.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Człowiek i jego dzieło"
Prowadząca: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg
Gość: Janusz Pietkiewicz (impresario, animator kultury, działacz samorządowy)
Data emisji: 18.01.2019
Godzina emisji: 18.06

PR24/msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Adam Myjak: artysta musi mieć pokorę, ale też cel

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2020 17:33
- Każdy twórca ma marzenia i ego mocno osadzone w sobie. Jak byłem młodszy kręciło mnie to, teraz nabrałem pokory - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Adam Myjak z Akademii Sztuk Pięknych.
rozwiń zwiń