X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Witold Bańka: doping nie ma barw narodowych, musimy wyrzucać oszustów ze sportu

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2019 18:35
- Rola ministra sportu jest taka, by sportowcy mogli dobrze przygotować się do rywalizacji i zawodów, mieli do tego dobre warunki - mówił w Polskim Radiu 24 Witold Bańka, były minister sportu i szef Światowej Agencji Antydopingowej.
Audio
  • 07.12.19 Człowiek i jego dzieło. Witold Bańka: sukces to praca wielu ludzi
Witold Bańka
Witold BańkaFoto: PR24/AK

- Wsparcie dla sportowców przygotowujących się do najważniejszych imprez, skuteczny system walki z dopingiem i zmiana w finansowaniu związków sportowych, to się udało mnie i mojemu zespołowi - mówił gość PR24.

"Wsparcie sportowców"

PAP Dmowska-Andrzejuk 1200.jpg
"Zawsze kierowała się w stronę, która dawała jej sukces". Czy nowa minister otworzy nowy rozdział w polskim sporcie?

Podkreślił, że udało się też wypracowanie mechanizmów wsparcia sportowców wyczynowych. Pierwsza weryfikacja na igrzyskach olimpijskich w Tokio, ale już teraz wyniki sportowców objętych programem pokazują, że system działa całkiem skutecznie.

- Usprawniliśmy system, w którym eksperci wybierają najbardziej utalentowanych sportowców, a spółki Skarbu Państwa fundują im stypendia. Oczywiście, państwowe spółki od wielu lat wspierają sportowców, ale my skoordynowaliśmy proces i programu Team 100, w którym 250 sportowców w wieku 18-23 lata, wyselekcjonowanych przez Instytut Sportu, otrzymuje rocznie 40 tys. zł stypendium od Polskiej Fundacji Narodowej - tłumaczył Witold Bańka.

"Doping nie zna barw narodowych"

prezydent andrzej duda 1200.jpg
Prezydent Andrzej Duda do paraolimpijczyków: niemożliwe nie istnieje

Dodał, że kilka dużych spółek państwowych wspiera najbardziej znanych sportowców, którzy mają realne szanse na medal na najbliższych igrzyskach, a dzięki wsparciu finansowemu nie muszą się martwić o przygotowania.

- To wielka odpowiedzialność stanąć na czele Światowej Agencji Antydopingowej, ale ten czas euforii już odszedł w cień, jest koncentracja na realizacji zadań - wyjaśnił b. minister sportu. - Doping nie ma barw narodowych i że trzeba wyrzucać oszustów ze sportu - zaznaczył.


**********************

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Rozmawiała Małgorzata Raczyńska-Weinsberg.

Polskie Radio 24/jj

_____________________

Data emisji: 07.12.2019

Godzina emisji: 18.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Witold Bańka: prezydenturę w WADA rozpocznę od odbudowy wizerunku tej agencji

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 17:35
- Kadencję na stanowisku prezydenta Światowej Agencji Antydopingowej WADA rozpocznę w styczniu 2020 r. Zacznę od walki o to, żeby agencja była organizacją dużo bardziej przyjazną sportowcom, ale i efektywniejszą. Chodzi o odbudowanie jej wizerunku jako skutecznego nadzorcy polityki antydopingowej - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Witold Bańka, minister sportu i turystyki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosyjscy sportowcy zawieszeni? Nowa rekomendacja WADA

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2019 14:45
Komisja Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) rekomenduje ponowne zawieszenie rosyjskich sportowców, co może uniemożliwić temu krajowi wysłanie reprezentacji na przyszłoroczne igrzyska w Tokio. Na takie stanowisko komisji wpływ miał fakt, że strona rosyjska przekazała niekompletną i być może spreparowaną bazę danych. Komitet wykonawczy WADA omówi to zalecenie na posiedzeniu 9 grudnia i jeśli uzna je za zasadne, może uruchomić procedurę wykluczenia Rosji z międzynarodowej rywalizacji.
rozwiń zwiń