X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Jolanta Stochacz: Orszak Trzech Króli jest zawsze inicjatywą oddolną

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2019 15:41
- Nigdy nie prowadziliśmy kampanii reklamowej. Ważne, by to ludzie chcieli zrobić orszak u siebie, dla siebie i dla swojej społeczności - mówiła w Polskim Radiu 24 Jolanta Stochacz z fundacji "Orszak Trzech Króli". W audycji wzięli również udział grafik Wojciech Korkuć i publicysta Miłosz Lodowski.
Audio
  • Jolanta Stochacz: ważne, by to ludzie chcieli zrobić orszak u siebie, dla siebie i dla swojej społeczności (Polskie Radio 24 / Aria czy barbaria?)
Orszak Trzech Króli w Warszawie 2019 R
Orszak Trzech Króli w Warszawie 2019 RFoto: orszak.org / mat. dla mediów

Orszak Trzech Króli to uliczne jasełka, które są organizowane na ulicach wielu miejscowości w Polsce i na świecie. Wywodzi się on z polskiej tradycji jasełkowej, kolędniczej , ale podobny jest w swoim charakterze do porad organizowanych w różnorodnych miastach Hiszpanii czy niektórych miastach Meksyku. Podczas orszaku Trzej Królowie jadą ulicami miasta do szopki, gdzie oddają hołd Świętej Rodzinie.

orszak 1200 pap.jpg
Święto Trzech Króli. Orszaki pod hasłem "Odnowi oblicze ziemi"

- To jest jeden orszak, ale w każdej miejscowości wygląda on inaczej. Wymagania są bardzo proste; by była Święta Rodzina, Gwiazda Betlejemska, Trzej Królowie i śpiewanie kolęd. A to jak dokładnie orszak będzie wyglądał, to już zależy od możliwości lokalnych organizatorów – mówiła Jolanta Stochacz.

- Co roku orszakowi towarzyszy charytatywna zbiórka pieniędzy, w tym roku pod hasłem "podaruj dzieciom wakacje". Dochód z niej zostanie przekazany na dofinansowanie wakacyjnych wyjazdów dzieci i młodzieży z ubogich rodzin - dodała organizatorka wydarzenia.

W audycji ponadto dyskusja m.in. o odbudowie katedry Notre Dame, postępującej laicyzacji Europy Zachodniej oraz rekomendacje kulturalne gości audycji.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Magdalena Piejko

Goście: Jolanta Stochacz, Wojciech Korkuć, Miłosz Lodowski

Data emisji: 28.12.2019

Godzina emisji: 20.06

PR24/ka


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Aria czy Barbaria". Pokolenie lat 90. w obecnej kulturze

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2019 21:20
- Tematy, które były podejmowane w latach 90., były tematami importowanymi. Było to poniekąd prawo dżungli, a najbardziej szokujące było dla mnie to, że widziałem niektóre rzeczy z bliska - powiedział w Polskim Radiu 24 Redbad Klynstra-Komarnicki, aktor. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miklaszewska o kolędzie "Uciekali": pokazuje kondycję ludzkiego życia

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2019 21:15
O duchowości w sztuce i kulturze popularnej, niszy, w jaką spychany jest nurt chrześcijański oraz znaczeniu pierwszej napisanej po II wojnie polskiej kolędy "Uciekali" mówili w Polskim Radiu 24: Maryna Miklaszewska - współautorka utworu oraz Piotr Baron, jazzman i Piotr Bernatowicz, krytyk sztuki.
rozwiń zwiń