X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Niezwyciężona". Gociek w PR24: dziewczyna z Warmii, którą w USA nosili na rękach

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2021 13:50
- Cztery lata podróży za Joanną Jędrzejczyk, obecności kamer w bardzo intymnych sytuacjach. Jestem tą produkcją zauroczony. Uważam, że jest to jeden z najlepszych polskich filmów o sporcie, jakie w życiu widziałem - mówił o filmie dokumentalnym "Niezwyciężona" w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek. Gościem audycji był także Łukasz Adamski. 
Niezwyciężona to film dokumentalny opowiadający historię  Joanny Jędrzejczyk
"Niezwyciężona" to film dokumentalny opowiadający historię Joanny Jędrzejczyk Foto: Forum/TVP

Twórcy filmu przez cztery lata towarzyszyli z kamerą Joannie Jędrzejczyk – wielokrotnej mistrzyni UFC, która na kilka lat zdominowała świat kobiecego MMA. By pozostać na szczycie, polska zawodniczka stale musi się konfrontować z kolejnymi przeciwniczkami i własnym ciałem, wciąż na nowo zmuszanym do nadludzkiego wysiłku. "Niezwyciężona" ujawnia kulisy walk współczesnych gladiatorów, bez ogródek pokazuje krew, pot, łzy i przytłaczającą samotność, którymi okupiona jest droga do sportowego sukcesu na światową skalę.

nomadland-film-2020 (1).jpg
"Wymyka się amerykańskim normom". Piotr Gociek o filmie" Nomadland"

- Bohaterką filmu "Niezwyciężona" jest Joanna Jędrzejczyk, którą jeden z występujących w opowieści dokumentalnej nazywa najbardziej znanym na świecie polskim sportowcem. I to jest prawda, bo myślę, że w miejscach, gdzie nikt nie słyszał nigdy o Robercie Lewandowskim, ludzie słyszeli o Joannie Jędrzejczyk - zaznaczył Piotr Gociek. 

- Cała warstwa sportowa jest kapitalna. To, jak widzimy, co przeżywa sportowiec. Joanna walczy w wadze słomkowej, ale jest trochę za wysoka, za każdym razem musi zbijać kilogramy, wypacać je - to jest coś, z czego nie zdajemy sobie sprawy. To zostało pięknie pokazane. Ten film powstawał cztery lata. Rodził się w bólach - zaznaczył Łukasz Adamski. 

- Po doczytaniu wywiadów z zawodniczką zdałem sobie sprawę, że są w tym filmie pewne elementy, które zostały przemilczane. Mam wrażenie, że dostaliśmy pewną laurkę i do końca nie wiemy, kim jest Joanna Jędrzejczyk - podkreślił Adamski. 

Posłuchaj
24:04 PR24_mp3 2021_07_01-22-05-53.mp3 Piotr Gociek o filmie dokumentalnym "Niezwyciężona" ("Nakręceni – magazyn premier filmowych") 

- Ona jest wielką sportsmenką, wspaniałą dziewczyną z Olsztyna, która osiągnęła sukces - w Polsce jej zazdrościli, w USA nosili na rękach. Natomiast chciałbym się dowiedzieć, dlaczego ona jest taka religijna, cały czas ma różaniec w ręku, chciałbym się dowiedzieć, dlaczego ta dziewczyna z blokowiska w ogóle zajęła się MMA, sportem, który jeszcze kilkanaście lat temu nie był taki popularny - zastanawiał się gość audycji.

Więcej w nagraniu.

***         

Audycja"Nakręceni - magazyn premier filmowych"

Prowadzący: Piotr Gociek, Łukasz Adamski

Data emisji: 01.07.2021

Godz. emisji: 22.05

kmp

Czytaj także

"Mądra opowieść, wzruszająca". Łukasz Adamski o filmie pt. "Niech gadają"

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 11:03
- Jest to bardzo delikatnie nakreślony, mądry dramat o tym, że my tak naprawdę nie znamy się. Nie potrafimy się zrozumieć, poznać, choćbyśmy znali się 50, czy 30 lat. Pozostajemy dla siebie tajemnicą - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Gociek, oceniając film pt. "Niech gadają". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Asystentka". Piotr Gociek: wybitny film epoki #metoo

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 22:30
- Wywrócił moją hierarchię topu roku 2020 i uważam, że spokojnie mieści się tam w trójce najlepszych filmów. To obraz, który miał straszliwego pecha, co prawda był kręcony w 2019 roku, ale wszedł pod koniec stycznia 2020 na ekrany amerykańskich kin i błyskawicznie z nich zniknął, ponieważ zaczęła się pandemia koronawirusa. W związku z tym swoje musiał odczekać - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek. Gościem audycji był Łukasz Adamski.  
rozwiń zwiń