X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Dobre i wzruszające kino". Łukasz Adamski o filmie "Minari"

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2021 09:41
- To mój drugi ulubiony film tego sezonu po "Ojcu". Uważam, że to dobre i wzruszające kino. "Minari" to koreańska rukiew wodna i to jest też film o przesadzaniu korzeni. O tym, czy korzenie z cywilizacji azjatyckiej można przesadzić do USA. To w dużym stopniu film autobiograficzny - powiedział o filmie "Minari" Łukasz Adamski. Wraz z Piotrem Goćkiem oceniali także inne produkcje, które są w polskich kinach.
Plakat do filmu Minari
Plakat do filmu "Minari"Foto: mat. promocyjne/Best Film

Film "Minari" to historia oparta na wspomnieniach z dzieciństwa reżysera Lee Isaaca Chunga. Rozgrywa się w amerykańskim Arkansas, wśród imigrantów z Korei. To uniwersalna opowieści o rodzinie, która będzie zrozumiana pod każdą szerokością geograficzną.

Na rauszu free materiały prasowe .jpg
Oscarowe "Na rauszu". Adamski w PR24: nie jest to film moralistyczny

"Ameryka jak obwarzanek"

Piotr Gociek ocenił, że "Minari" przyrównuje Stany Zjednoczone do obwarzanka. - Ta historia przypomina nam, że Ameryka jest jak obwarzanek i najlepsza jest na brzegach, czyli tam, gdzie zaczynają ją współtworzyć ci, którzy są w niej nowymi gośćmi. Ten film jest oparty na dziecięcych doświadczeniach reżysera. Rodzina przeprowadza się do USA po to, żeby podążyć śladem amerykańskiego snu - powiedział.

- Chcą uprawiać ziemię, która ma dać im niezależność finansową i wolność. Dzieje się tak jak w przypadku innym imigrantów. To bardzo wzruszający film, który można bez wahania polecić - dodał.

Czytaj także:

W podobnym tonie o filmie wypowiada się Łukasz Adamski. - To mój drugi ulubiony film tego sezonu po "Ojcu". Uważam, że to dobre i wzruszające kino. Minari to koreańska rukiew wodna i to jest też film o przesadzaniu korzeni. O tym, czy korzenie z cywilizacji azjatyckiej można przesadzić do USA. To w dużym stopniu film autobiograficzny - ocenił.

- To nie jest film, który bazuje na poprawnych politycznie hasłach i potępianiu USA za rasizm itd. To film niesamowity z jednego powodu. Osadzony jest podczas kontrrewolucji konserwatywnej w Stanach Zjednoczonych. Nagle przeprowadza się tu koreańska rodzina i najbardziej pomagają im biali - podkreślił.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji

Posłuchaj
24:10 PR24_mp3 2021_06_17-22-05-44.mp3 Piotr Gociek i Łukasz Adamski m.in. o filmie "Minari" ("Nakręceni")

***

Audycja: "Nakręceni - magazyn premier filmowych"

Autorzy: Łukasz Adamski i Piotr Gociek

Data emisji: 17.06.2021

Godzina: 22:06

dz

Czytaj także

"Ostatni komers". Suma pierwszych razów

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2021 16:00
- To jest historia o wszystkim co pierwsze, a co za tym idzie - najintensywniejsze - zapowiada reżyser Dawid Nickel. "Ostatni komers" wejdzie na ekrany kin 18 czerwca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magnus von Horn: platformy społecznościowe to emocjonalny materiał do filmu

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 10:00
- Pierwszy raz zobaczyłem influencerki od fitnessu i motywatorki  jakieś pięć lat temu. Nie mogłem przestać oglądać, chociaż tego nie lubiłem. To było jak reality show. Oglądając to widziałem rzeczy emocjonalne, sceny i monologi prawdziwsze, niż dzisiejsze kino. To mnie zaciekawiło - mówił w Dwójce Magnus von Horn, reżyser filmu "Sweat".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pokazy filmu TVP o Polakach ratujących Żydów w ponad 700 kinach w USA

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 21:01
Koprodukowany przez Telewizję Polską film dokumentalny "O zwierzętach i ludziach" już wkrótce zobaczą widzowie w USA. Pokazy nagradzanego filmu odbędą się 22 czerwca 2021 r. w ponad 700 amerykańskich kinach. 
rozwiń zwiń