X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Wymyka się amerykańskim normom". Piotr Gociek o filmie" Nomadland"

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 11:50
- On jest zrobiony bardzo pewną ręką, zrobiony w bardzo ciekawy, paradokumentalny sposób. Jest zrobiony w nietypowy dla mainstreamu amerykańskiego sposób, ponieważ tu nikt nigdzie się nie śpieszy specjalnie - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek. O filmie "Nomadland" opowiadał także Łukasz Adamski.  
Nomadland
"Nomadland"Foto: Materiał promocyjny

"Nomadland" to opowieść o kobiecie po sześćdziesiątce, która wybiera wędrowne życie współczesnego nomady, po tym jak w wyniku recesji straciła swój dobytek. Główną postać - Fern - zagrała Frances McDormand.

kino free 1200
Kina znów otwarte. Co czeka nas na wielkim ekranie po pandemicznej przerwie?

- Słynny "Nomadland", największy wygrany w tegorocznej ceremonii oscarowej, trafia do kin. Film nagrodzono także  Złotym Lwem na festiwalu w Wenecji. Przypomnijmy, że "Nomadland" nagrodzono Oscarem dla najlepszego filmu, dla najlepszej reżyser, którą jest Chloé Zhao i za rewelacyjną główną rolę żeńską dla Frances McDormand, która przy okazji jest też współproducentem tego filmu - przypomniał Piotr Gociek.    

- To spowodowało, że ona nie ma w zasadzie już tylko trzech Oscarów za role pierwszoplanowe, przebiła Meryl Streep. Frances McDormand to antygwiazda Hollywood. Aktorka, która nie wygląda jak gwiazda Hollywood, której kiedyś doradzano operacje plastyczne, mówiąc jej, że jest za brzydka, żeby w ogóle grała w filmach, pięknie się starzeje - ocenił Łukasz Adamski.        

 - Chloé Zhao zrobiła jednak inny film niż książka - dodał Adamski.   

W ocenia Piotra Goćka brak pełnej wierności książce to główny zarzut do tego filmu.

- Natomiast różnica podstawowa polega na tym, że Chloé Zhao dołożyła taką warstwę, której w bardzo ponurej i gorzkiej książce Jessiki Bruder nie było - dołożyła romantyzm. (...) Wędrowanie za jakimkolwiek śladem nadziei na jakąkolwiek pracę wcale romantyczne nie jest - ocenił prowadzący. 

Posłuchaj
23:53 PR24_mp3 2021_05_27-22-05-54.mp3 Piotr Gociek o filmie "Nomadland" ("Nakręceni – magazyn premier filmowych") 

- To jest jedna z tych produkcji, która przywraca Amerykę tym, którzy zostali z niej wykluczeni i którzy zostali zapomniani, tzn. ludziom, którzy w wyniku kryzysu finansowego stracili pracę, musieli zacząć włóczyć się po Ameryce, z nadzieją, że znajdą jakieś zajęcie - podsumował Gociek.     

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Nakręceni - magazyn premier filmowych"

Prowadzący: Piotr Gociek, Łukasz Adamski

Data emisji: 27.05.2021

Godz. emisji: 22.05

kmp

Czytaj także

"Mądra opowieść, wzruszająca". Łukasz Adamski o filmie pt. "Niech gadają"

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 11:03
- Jest to bardzo delikatnie nakreślony, mądry dramat o tym, że my tak naprawdę nie znamy się. Nie potrafimy się zrozumieć, poznać, choćbyśmy znali się 50, czy 30 lat. Pozostajemy dla siebie tajemnicą - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Gociek, oceniając film pt. "Niech gadają". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Asystentka". Piotr Gociek: wybitny film epoki #metoo

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 22:30
- Wywrócił moją hierarchię topu roku 2020 i uważam, że spokojnie mieści się tam w trójce najlepszych filmów. To obraz, który miał straszliwego pecha, co prawda był kręcony w 2019 roku, ale wszedł pod koniec stycznia 2020 na ekrany amerykańskich kin i błyskawicznie z nich zniknął, ponieważ zaczęła się pandemia koronawirusa. W związku z tym swoje musiał odczekać - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek. Gościem audycji był Łukasz Adamski.  
rozwiń zwiń