X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Asystentka". Piotr Gociek: wybitny film epoki #metoo

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 22:30
- Wywrócił moją hierarchię topu roku 2020 i uważam, że spokojnie mieści się tam w trójce najlepszych filmów. To obraz, który miał straszliwego pecha, co prawda był kręcony w 2019 roku, ale wszedł pod koniec stycznia 2020 na ekrany amerykańskich kin i błyskawicznie z nich zniknął, ponieważ zaczęła się pandemia koronawirusa. W związku z tym swoje musiał odczekać - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek. Gościem audycji był Łukasz Adamski.  
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny Foto: Materiał promocyjny

Film Kitty Green "Asystentka" to opowieść o systemowej dyskryminacji i nadużyciach w środowisku biurowym. 

film projektor filmowy kino free shutt-1200.jpg
Rynek kinowy odbuduje się w przyszłym roku? Gociek: trudno być optymistą

- To jest pierwszy wybitny film epoki #metoo. To jest opowieść, która jest snuta z punktu widzenia głównej bohaterki - asystentki w firmie produkcyjnej. Główny bohater, którego nigdy nie widzimy na ekranie, słyszymy tylko jego głos przez słuchawkę telefonu, to seksualny predator. (...) Jest to niesłychanie gorzki film nie o molestowaniu seksualnym, ale o tym, co się dzieje, gdy dobrzy ludzie nie reagują na zło - wskazał Gociek. 

- To film o zmowie milczenia. Cieszę się, że w końcu Hollywood zwróciło uwagę, że omerta występuje nie tylko w Kościele katolickim, w przypadku molestowania seksualnego, pedofilii, ale taka sama omerta, a może gorsza, choć to trudno stopniować przy tak potwornej zbrodni jak molestowanie seksualne, występuje w Hollywood. To jest wybitny film. Gdybym obejrzał go wcześniej, to moja lista 10 najlepszych filmów byłaby zmieniona. Na pewno by na nią trafił - zapewnił Łukasz Adamski.  

Jak podkreślił Piotr Gociek dużym atutem obrazu Kitty Green są zastosowane zabiegi stylistyczne. - "Asystentka" jest właśnie genialnym filmem dlatego, że wszystko zostawia w sferze niedopowiedzenia, wszystko, czego główna bohaterka się dowiaduje, to wnioski wyciągnięte ze strzępów wiadomości. To jest taka dziewczyna, która pierwsza przychodzi do biura i ostatnia z niego wychodzi. Nikt na nią nie zwraca uwagi. "Przynieś, wynieś, pozamiataj" - dodał. 

- Tam jest bardzo gęsta atmosfera, którą można kroić nożem. Świetnie ujęty klimat zmowy milczenia. Wybitna rola Julii Garner, która - mam nadzieję - zostanie nominowana do Oscara za tę rolę - podsumował Adamski.           


Posłuchaj
22:39 _PR24_AAC 2021_01_07-22-06-18.mp3 Ł. Adamski i P. Gociek o filmie "Asystentka'" ("NAKRĘCENI - MAGAZYN PREMIER")

 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Nakręceni - magazyn premier filmowych"

Prowadzący: Piotr Gociek, Łukasz Adamski

Data emisji: 07.01.2021

Godz. emisji: 22.06

kmp

Czytaj także

"Ojciec chrzestny Mario Puzo, Epilog: śmierć Michaela Corleone". Gociek: to lepsze niż oryginał

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2020 22:30
- Film uznawany za dużo słabszy od pierwszych dwóch trafia w przemontowanej, skróconej wersji. Francis Ford Coppola najpierw dołożył do kinowej wersji 8 minut. Była to edycja home wideo. Teraz skrócił ją o 5 minut, zrobił inny, mocny początek i troszkę inne zakończenie. Wszystko jest cyfrowo odrestaurowane. Ogląda się to lepiej niż oryginalną wersję - powiedział na antenie Polskiego Radia 24, Piotr Gociek. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mądra opowieść, wzruszająca". Łukasz Adamski o filmie pt. "Niech gadają"

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 11:03
- Jest to bardzo delikatnie nakreślony, mądry dramat o tym, że my tak naprawdę nie znamy się. Nie potrafimy się zrozumieć, poznać, choćbyśmy znali się 50, czy 30 lat. Pozostajemy dla siebie tajemnicą - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Gociek, oceniając film pt. "Niech gadają". 
rozwiń zwiń