X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Recenzja filmu "(Nie)znajomi" Tadeusza Śliwy

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 09:39
- Ten film to milsza z niespodzianek, jakie mnie spotkały w polskim kinie. Gdyby w Polsce przyznawano nagrody za "team aktorski", film "(Nie)znajomi" Tadeusza Śliwy uplasowałby się bardzo wysoko w rankingach kandydatów do takiej nagrody - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek.
Audio
  • 03.10.2019 "Nakręceni - magazyn premier filmowych"
Kadr z filmu (Nie)znajomi
Kadr z filmu "(Nie)znajomi"Foto: youtube.com/HeliosPolska

Piotr Gociek zwrócił uwagę na polską obsadę filmu. Jego zdaniem jest ona "sympatyczna", a duże słowa uznania padły z jego ust pod adresem Kasi Smutniak, która jest bardziej popularna we Włoszech niż w Polsce. - Film Tadeusza Śliwy pt. "(Nie)znajomi" to polska wersja włoskiego hitu, który bardzo dobrze się przyjął. Dzieło reżysera Śliwy obnaża naszą codzienną hipokryzję.  Chwyt jest prosty, a więc wszystko na początku wygląda normalnie, a po drodze jest psychodrama, która prowadzi do oczyszczenia - wspomniał.

nieznajomi tadeusz śliwa fotos 1200.jpg
"(Nie)znajomi" – znajomy koncept w polskim wykonaniu

Łukasz Adamski zaznaczył, że "film to uniwersalna historia siódemki przyjaciół, którzy spotykają się przy stole przy kolacji i grają w grę, w której wyciągają swoje telefony i muszą czytać na głos swoje wiadomości. Doprowadza to do jednej wielkiej katastrofy". - Cała obsada tworzy świetne role i świetnie się dopełnia. Tadeusz Śliwa jest debiutantem i doskonale poprowadził koncert aktorów. Kasia Smutniak tworzy zupełnie nową rolę, grając neurotyczną osobę. Bardzo dobrą rolę stworzył także Wojciech Żołądkowicz, który odrodził się na nowo w polskim kinie - podkreślił.

- Ważne jest to, że Śliwa nie kopiuje włoskich rozwiązań. On zrobił opowieść o Polakach z klasy średnio-zamożnej, która wciąż sobie dogryza - dodał.

W audycji ponadto dyskusja o filmach "Czarny mercedes" i "Podły, okrutny, zły"

***

Prowadzący: Piotr GociekŁukasz Adamski

Polskie Radio 24/pkr

--------------------------------------

Data emisji: 03.10.2019

Godzina emisji: 23:05

Czytaj także

Piotr Gociek o filmie "Ad astra": afirmacja życia

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 10:11
- Może dlatego bardzo polubiłem ten film, że jestem fanem nawet tych najbardziej atakowanych dzieł Terenca Malicka, który jest twórcą bardzo uczciwym w tym co robi, cenię jego chrześcijaństwo pulsujące w komercyjnym kinie, zatopionym coraz bardziej w nihilizmie. "Ad asta" Jamesa Graya jest w bardzo podobny sposób zrobiony – mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Adamski.
rozwiń zwiń