X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 13:09
Uroczysty pokaz filmu Agnieszki Holland "Obywatel Jones", zakwalifikowanego do Konkursu Głównego, otworzył 44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. O najciekawszych produkcjach zaprezentowanych w Gdyni mówiliśmy w audycji "Nakręceni – magazyn premier". 
Audio
Konferencja prasowa dot. filmu pt. Obywatel Jones w reżyserii Agnieszki Holland
Konferencja prasowa dot. filmu pt. "Obywatel Jones" w reżyserii Agnieszki HollandFoto: www.facebook.com/FPFFGdynia/Anna Bobrowska/KFP

Agnieszka Holland podkreśliła, że "Obywatel Jones" jest filmem o niezłomnym, młodym dziennikarzu, a przez to, jest to historia bardzo aktualna. Autorka filmu wyjaśniła, że ważne jest, iż ten bohater przyjmuje na siebie misję i jest odważny aż do końca.

Reżyserka zaznaczyła, że tacy dziennikarze są również dzisiaj i przypomina, że w czasie tworzenia filmu, na Słowacji został zamordowany młody dziennikarz śledczy, w wieku Garetha Jonesa, 27-latek, który badał powiązania między rządem słowackim a mafią.

W Konkursie Głównym jest 19 filmów, oprócz tego jest także Konkurs filmów Krótkometrażowych, do którego w tym roku zakwalifikowało się 27 produkcji. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych jest największą imprezą poświęconą rodzimej kinematografii. 

Festiwal w Gdyni potrwa do soboty 21 września. Zakończy się on uroczystą Galą Zamknięcia, gdzie zostaną przyznane główne nagrody: Złote Lwy, Srebrne Lwy, nagrody indywidualne, Nagroda Publiczności w Konkursie Głównym oraz Nagroda Główna w Konkursie Filmów Krótkometrażowych. 

Ponadto w audycji recenzja filmów "Piłsudski" i "Legiony".

Więcej w całym nagraniu. Zapraszamy do jego wysłuchania.

Audycję "Nakręceni – magazyn premier" prowadzili Łukasz Adamski i Piotr Gociek.

mat. organizatorów/Polskie Radio 24/db

---------------------------------------

Data emisji: 19.09.2019

Godzina emisji: 22:06

Czytaj także

"Ból i blask" Pedro Almodóvara. Piotr Gociek: trudno dalej posunąć granice kinowego ekshibicjonizmu

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 10:25
- Trudno dalej posunąć granice ekshibicjonizmu kinowego, niż w momencie jak się puszcza oko do widza i mówi "słuchajcie, to jest taka wymyślona figura, ale tak naprawdę chodzi o mnie, o moje doświadczenia, o moje dzieciństwo" - mówi Piotr Gociek o najnowszym dziele Pedro Almodóvara zatytułowanym "Ból i blask" w nowej audycji Polskiego Radia 24 "Nakręceni - magazyn premier filmowych".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To: Rozdział 2". Ł. Adamski: trwa wyścig kina z platformami streamingowymi

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 23:00
Piotr Gociek i Łukasz Adamski recenzowali drugą część filmu "To" na podstawie powieści Stephena Kinga, francuski dramat "Wilcze echa" oraz dwie premiery serialowe z Netflixa. Jakie? Zapraszamy do odsłuchania drugiego odcinka nowej audycji filmowej Polskie Radia 24. Prowadzący obiecali, że o "największym obecnie koszmarze polskich kin", "Polityce" Patryka Vegi, rozmawiać nie będą.
rozwiń zwiń