X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marek Król: poziom banału debaty PO przekraczał możliwości percepcji

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2019 12:05
- Z pracę w szkodliwych warunkach należy się odszkodowanie, a wylewu banału nowomowy podczas debaty Platformy Obywatelskiej przekraczał możliwości percepcyjne - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Król. Gośćmi "Studia prasowego" byli też Samuel Pereira (TVP), Jakbub Pacan (Tygodnik Solidarność) i Tomasz Truskawa (Stowarzyszenie Wolnego Słowa).   
Audio
Kandydaci w prawyborach Platformy Obywatelskiej na urząd prezydenta RP - wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska oraz prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak
Kandydaci w prawyborach Platformy Obywatelskiej na urząd prezydenta RP - wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska oraz prezydent Poznania Jacek JaśkowiakFoto: PAP/Paweł Supernak

W partyjnych prawyborach, które mają 14 grudnia wyłonić kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta, uczestniczyli w sobotę wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska i prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Prezentowali poglądy m.in. na tematy związane z polityką zagraniczną, zdrowiem, gospodarką i ekologią.

"Bez konkretnej oferty dla Polaków". Politycy komentują debatę kandydatów PO
1200_Kidawa_Jaśkowiak_PO_PAP.jpg

Wicemarszałek Sejmu kilkakrotnie, także w dalszej części debaty, podkreślała, że jest kobietą, co uznaje za swój atut. "Uważam, że w tych trudnych czasach kobieta lepiej da radę z tym, żeby stworzyć Polsce możliwość do dialogu, rozmowy, współpracy i to kobieta pozwoli zasypywać podziały, które są w naszym społeczeństwie. To kobieta ma większe szanse na odbudowę zaufania obywateli między sobą i zaufania do instytucji publicznych" – przekonywała posłanka Koalicji Obywatelskiej.

"Maskarada" 

Marek Król zwrócił uwagę, że po debacie pytano o różnice pomiędzy kandydatami. - Kandydaci zgodnie stwierdzili, że jedno jest kobietą, a drugie mężczyzną. Zaintrygowały mnie też odniesienia do Rosji, które wygłaszano.  Jakbyśmy byli winni, a konkretnie obecna władza stanu rzeczy. Podstawową winą polskiej strony jest istnienie. Dopóki Polska istnieje Rosja nie może mieć z nami dobrych stosunków. Był też obrzydliwy atak na Antoniego Macierewicza. Porównano jego działalność w MON do czystek stalinowskich - powiedział publicysta. Jego zdaniem debata przypominała maskaradę. 

Wygrana Schetyny, styl Komorowskiego  

- Prawybory w PO są wygraną Grzegorza Schetyny. Całkowicie spadł temat podsumowań i rozliczeń - powiedział Samuel Pereira. Jego zdaniem Platforma Obywatelska ma poważny problem. - Z jednej strony jest słaba medialnie Małgorzata Kidawa-Błońska. A z drugiej strony jest Jacek Jaśkowiak, który ma bardzo duży elektorat negatywny ze względu na swoje radykalne, lewicowe poglądy. Na końcu trzeba kogoś wybrać - tłumaczył. Jego zdaniem, jeśli nie dojdzie do zmian, to szykuje się powtórka kampanii z 2015 roku. - Styl Kidawy-Błońskiej jest jeden do jednego jak Bronisława Komorowskiego - dodał. Podkreślił również, że debata nie przyniosła żadnej propozycji programowej. 

"Nic nowego w partii władzy"

Kidawa i Jaśkowiak 1200 PAP.jpg
Andrzej Rafał Potocki o debacie w prawyborach w PO: przypominała podwójny odczyt

Jakub Pacan zwrócił uwagę, że debata Platformy Obywatelskiej nie mogła przynieść niczego nowego. - PO od początku była tak konstruowana, żeby nie mieć programu ideowego. Przez lata były tylko ogólniki, które w sobotę również słyszeliśmy. Małgorzata Kidawa-Błońska mówiła "skończmy z anty PiS, dajmy coś nowego". Nic nowego się nie pojawiło - zauważył publicysta. Jego zdaniem PO jest typową partią władzy. - Zaczyna się kurczyć, gdy nie ma władzy. Nie mają zasobów i aktywów wewnętrznych, które pozwalałyby im pójść do przodu - powiedział publicysta. 

Ogłoszenia kandydatów

Natomiast zdaniem Tomasza Truskawy debata nie mogła się udać, bo w PO nigdy debaty nie było. - To były ogłoszenia Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i Jacka Jaśkowiaka. To nie była debata, wizja prezydentury. W Platformie Obywatelskiej tak jednak jest, że wizji brakuje od 2015 roku.  Czemu dziwić się, że debata była nijaka? Przecież prezydentura Bronisława Komorowskiego też była nijaka - zauważył gość Polskiego Radia 24.  

Więcej w nagraniu. 

"Studio prasowe" prowadził Adrian Stankowski

Data emisji: 8.12

Godzina emisji: 10.06

PR24


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Małgorzata Kidawa-Błońska: kandyduję, bo jestem kobietą

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2019 11:42
- Kobieta lepiej da radę zasypywać podziały w społeczeństwie - prezentowała się w debacie prawyborczej Małgorzata Kidawa-Błońska. - Obiecuję, że zawsze będę stał po stronie poniżanych i słabszych - mówił Jacek Jaśkowiak.
rozwiń zwiń