X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Miłosz Lodowski: całkowita kapitulacja obozu KO. Kompletny bezwład narracyjny

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 11:45
- Powstała pewna pustka aksjologiczna po drugiej stronie konfliktu politycznego, którą Jarosław Kaczyński cudownie konsumuje. To pokazuje całkowitą kapitulację ideową obozu KE. Kompletny bezwład narracyjny - mówił Miłosz Lodowski w Polskim Radiu 24. Gośćmi "Studia prasowego" byli także Karol Gac, Jakub Majmurek i Aleksandra Jakubowska.
Audio
  • 08.09.19 "Studio prasowe". Komentarze po konwencji Prawa i Sprawiedliwości (PR24
Jarosław Kaczyński
Jarosław KaczyńskiFoto: Shutterstock.com / Grabowski Foto

W sobotę miała miejsce konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie. Wydarzenie otworzył Jarosław Kaczyński długim przemówieniem, w którym przedstawił główne punkty programowe PiS, ale także omówił fundamenty ideowe partii rządzącej. Wydarzenie to komentowali w Polskim Radiu 24 zaproszeni goście: Miłosz Lodowski, niezależny publicysta, Karol Gac z DoRzeczy.pl, Jakub Majmurek z Krytyki Politycznej i Aleksandra Jakubowska z wPolsce.pl.

Zobacz także
premier konwecja 1200 tt.jpg
Zakończyła się konwencja w Lublinie. PiS przedstawiło program

PiS mówi o wartościach. "Całkowita kapitulacja ideowa obozu KO"

Publicyści skupili się na początku na ideowych elementach wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego. Zwrócono uwagę, że prezes PiS znacznie bardziej skupił się na akcentach aksjologicznych, niż na konkretnych punktach programowych. Redaktor Karol Gac podkreślił, że w ten sposób PiS podkreśla swoją wiarygodność.

- Jarosław Kaczyński celowo mówił o wartościach biorąc pod uwagę jak teraz opozycja tych wartości się pozbywa. Mamy tak duży przechył, jeśli chodzi o Koalicję Obywatelską, że PiS i Jarosław Kaczyński pokazuje pewną stałość, stałe poglądy - mówił Karol Gac.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Miłosz Manasterski: 60 proc. list PiS to samorządowcy. To PO zapowiadała ich udział

- Jeżeli partie i liderzy partyjni tak łatwo zmieniają zdanie, to widać wyraźnie, że im nie chodzi o żadne idee, o żadne wartości, tylko o czyste kalkulacje polityczne. A to podważa wiarygodność do partii politycznych - dodał.

Z kolei redaktor Miłosz Lodowski podkreślił, że prezes PiS mógł odnieść się do zagadnień ideologicznych, te są bowiem pomijane przez opozycję.

- Powstała pewna pustka aksjologiczna po drugiej stronie konfliktu politycznego, która powoduje, że Jarosław Kaczyński ją tak cudownie konsumuje. To pokazuje całkowitą kapitulację ideową obozu Koalicji Obywatelskiej i taki kompletny bezwład narracyjny. To, że Jarosław Kaczyński od 30 lat mówi dokładnie to samo, bo w tym przemówieniu nie było nic nowego, jeśli chodzi o program tego polityka, to też pewnie sprzyja temu, że może mówić takie rzeczy z pamięci - podkreślił Miłosz Lodowski.

J. Majmurek: przemówienie J. Kaczyńskiego było skierowane do wyborcy PiS

Do ideowych aspektów treści przemówienia Jarosława Kaczyńskiego odniósł się także Jakub Majmurek z Krytyki Politycznej. Publicysta podkreślił, że przemówienie prezesa PiS było bardzo dobrze dopasowane do słuchającego go wyborcy PiS.

- Z punktu widzenia dotarcia do wyborców PiS przemówienie Jarosława Kaczyńskiego było dobrze pomyślane i dobrze napisane. Bez wątpienia element socjalny, element obietnic łączył się dosyć sprytnie z tym elementem aksjologicznym, elementem diagnozy - powiedział Jakub Majmurek.

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ] Nowe propozycje PiS: wzrost płacy minimalnej, podwójna "trzynastka", wyższe dopłaty dla rolników

Z drugiej strony dostrzegł, że wyborcę niezdecydowanego słowa prezesa PiS mogą - zamiast zachęcić do głosowania na partię rządzącą - zachęcić do oddania głosu na kogokolwiek z opozycji, byle nie na PiS. - Ta wizja narodu, wspólnoty była głęboko wykluczająca dla wielu osób - powiedział publicysta.

PiS w porównaniu do KO

- Jarosław Kaczyński bardzo wyraźnie powiedział o światopoglądowych założeniach swojej formacji. Powiedział o godności człowieka - że ona ma być pierwszoplanową rzeczą w państwie demokratycznym - powiedziała z kolei Aleksandra Jakubowska.

Zobacz także
mid-19907050.jpg
Jarosław Kaczyński: dla PiS najważniejsze są rodzina oraz naród

Zwróciła także uwagę na to, że konwencja PiS została świetnie zorganizowana, tymczasem Platforma Obywatelska, która dotąd słynęła z doskonałego PR-u i świetnej organizacji, zupełnie sobie nie poradziła.

- Jedyny pomysł, jaki mi zapadł w pamięć z tego, co pani Małgorzata Kidawa-Błońska przedstawiała, to jest bezpłatny Internet dla osób do 24. roku życia, który budzi bardzo dużo pytań i wątpliwości - zauważyła.

Redaktor Miłosz Lodowski dopowiedział jeszcze, że on z kolei zapamiętał likwidację WOT i CBA.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Rozmawiał Adrian Stankowski.

Polskie Radio 24/jmo

***

Data emisji: 08.09.2019

Godzina emisji: 10:06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Karol Gac: konwencja PiS była skierowana bardziej na to, co będzie, a nie na to, co było

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2018 13:10
– Z jednej strony mieliśmy podsumowanie trzech lat, a z drugiej nawiązanie do kampanii wyborczej, która już się rozpoczyna. Przyszły rok to rok podwójnych wyborów, więc spotkanie służyło temu, by nadać odpowiedni ton najbliższym wydarzeniom – zauważył Karol Gac publicysta portalu DoRzeczy.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komentarze po konwencji PiS we Wrocławiu. "Duży akcent na politykę społeczną"

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 12:30
- PiS wyciągnęło wnioski z piątki Kaczyńskiego i tego, że się sprawdziła - powiedział w Polskim Radiu 24 Jerzy Mosoń, dziennikarz, komentator z think tanku FIBRE. Do tematu odnieśli się również eksperci i publicyści: prof. Mieczysław Ryba (KUL), Adrian Stankowski (GPC) oraz Grzegorz Osiecki (DGP).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Kaczyński do Klubów Gazety Polskiej: musimy obronić dobrą zmianę

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 21:10
"Wywalczyliśmy dobrą zmianę, a teraz musimy ją obronić" – napisał w liście do uczestników V Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów Gazety Polskiej prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.
rozwiń zwiń