X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Sprawa sędziego Łukasza Piebiaka. Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2019 12:04
Publicyści: Marek Król z tygodnika "Sieci", Jacek Łęski z TVP, Miłosz Lodowski, dziennikarz portalu rebelya.pl oraz Jerzy Mosoń z fundacji FIBRE rozmawiali na temat doniesień medialnych mówiących o tym, iż sędzia Łukasz Piebiak inicjował działania, których celem było hejtowanie w sieci innych sędziów.
Audio
Łukasz Piebiak, b. wiceminister sprawiedliwości
Łukasz Piebiak, b. wiceminister sprawiedliwościFoto: TT/MS

Marek Król (Sieci) mówił, że komuniści od zawsze przekręcali pojęcia. - W tym przypadku przykładem jest mowa nienawiści, którą się lansuje - stwierdził dziennikarz, dodając, że ważne jest to, kto reprezentuje kolektyw decydujący o tym, co jest mową nienawiści. - Rozszerzając tę definicję można, przypisać komuś, że w sposób nienawistny hejtuje - tłumaczył.

Publicysta dodał, że mamy do czynienia z powtórką z czasów komunizmu. - Myliśmy nowego człowieka, socjalistyczną moralność, teraz mamy hejt i inne pojęcia - zauważył, podkreslając, że komuniści zawsze starali się zapanować nad językiem. - Kto zapanuje nad językiem, zapanuje nad myśleniem ludzi, którzy go używają - mówił.

>>>CZYTAJ TAKŻE<<< Debata poranka: sprawa wiceministra Łukasza Piebiaka. "Społeczeństwo nie żyje tym tematem"

Audycję transmituje również TV Republika.

Jerzy Mosoń (Fundacja FIBRE) tłumaczył z kolei, że hejt to przesadna krytyka, której celem jest wywołanie negatywnych odczuć w opinii publicznej łącznie z takimi odczuciami, jak nienawiść.

Odnosząc się do sprawy sędziego Łukasza Piebiaka powiedział, że z jednej strony mamy "panów z Ministerstwa Sprawiedliwości, z drugiej Inowrocław i cały przemysł pogardy służący konkretnemu celowi politycznemu". - Pytanie, czy mamy w Polsce coś takiego, jak penalizowanie takiego postępowania. Nie mamy, nie ma kary za zbieranie tego typu informacji - zaznaczył.

Jacek Łęski (TVP) ocenił, że od samego początku, od kiedy PiS potraktował na poważnie sprawę reformy wymiaru sprawiedliwości, było wiadomo, że dotknięcie środowiska sędziowskiego spowoduje kolosalny opór. - Pierwszymi ofiarami tego, co dziś nazywamy hejtem byli sędziowie, którzy uznali, że warto zaangażować się w reformę sadownictwa - mówił.

>>>CZYTAJ TAKŻE<<< Stanisław Karczewski: minister Ziobro nie powinien podać się do dymisji

Miłosz Lodowski (rebelya.pl) stwierdził natomiast, że w dzisiejszych czasach nawet matematyka może być przedmiotem hejtu. - Wystarczy dodać podstawowe pozycje w zeznaniach majątkowych i nagle okazuje się, że to jest hejt - mówił, dodając, że obserwuje karierę sędziego Waldemara Żurka, byłego rzecznika KRS, którego oświadczenie majątkowe zostało opublikowane w sieci i z przyjemnością zapozna się z informacjiami o jego majątku.

- Ilość gruntów, które posiada pan sędzia, jest imponująca - dodał dziennikarz.

Publicysi rozmaiali też m.in. o zarzutach TVP INFO mówiacych o tym, że Krzysztof Brejza, poseł PO stał za zorganizowaną grupą hejterów w inowrocławskim urzędzie oraz o zblirzającej się wizycie prezydenta Donalda Trumpa w Polsce.

"Studio prasowe" prowadził Adrian Stankowski.

Polskie Radio 24/pkur

----------------------------------------

Data emisji: 25.08.2019

Godzina emisji: 10:06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Debata poranka. Opinie po dymisji Łukasza Piebiaka

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 10:05
Piotr Pałka (Fronda LUX) i Zbigniew Parafianowicz (Dziennik Gazeta Prawna) komentowali kwestię dymisji wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka. W debacie wziął również udział Mateusz Kosiński z "Tygodnika Solidarność".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Sowa: niech Łukasz Piebiak powie, kim jest "szef"

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 07:58
- Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który jest i prokuratorem generalnym, absolutnie nie zabezpiecza wyjaśnienia tej kwestii w sposób całkowicie bezstronny - powiedział o sprawie Łukasza Piebiaka w Polskim Radiu 24 Marek Sowa, poseł Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń