X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Obecność. Odczytując znaki". Anna Halasz: temat zrodził się w moim wnętrzu, forma jest wybiegiem technicznym

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 10:43
- Najbardziej dramatyczny moment w życiu bohatera książki wydaje się  punktem zwrotnym dla niego - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Halasz, autorka książki "Obecność. Odczytując znaki".
Jak w zabieganej rzeczywistości nawiązać kontakt z Bogiem?
Jak w zabieganej rzeczywistości nawiązać kontakt z Bogiem?Foto: Deer worawut/Shutterstock.com

Bohaterem książki jest Tomasz, który niedawno wrócił z emigracji, mając nadzieję, że w Polsce uda mu się nie tylko zbudować nowe życie, lecz także uwolnić od trudnych wspomnień z przeszłości. W chwili gdy los znowu z niego zakpił, dostaje dwie wyjątkowe propozycje.

- Temat przyszedł do mnie sam, zrodził się w moim wnętrzu. Forma natomiast jest wybiegiem technicznym, bo w wątek Tomasza wpisane są opowiadania, które on czyta. Opowiadania powstały dużo wcześniej, pisałam je w ciągu 10 lat życia, ale ponieważ nikt nie był zainteresowany samymi opowiadaniami, znalazłam sposób, by połączyć je z Tomaszem w jedną spójną całość - mówiła autorka książki.

forum  kobieta wojsko.jpg
"Wstąpiła do armii w męskim przebraniu, w charakterze zwykłego żołnierza". Historia Joanny Żubrowej

"Tomasz dostał szansę"

Podkreśliła, że bohater jej książki dostał szansę na to, by znaleźć kilka ważnych odpowiedzi, ale współczesna rzeczywistość, szybka, intensywna, wypełniona materią, odgradza ludzi od szansy, by poszukiwać poza nią. Tomasz w książce "Obecność. Odczytując znaki" nie ma czasu na szukanie Boga i nie ma z nim żadnej relacji.

- To jest konsekwencja uczestnictwa w takiej współczesnej i intensywnej rzeczywistości, takiej, która wymaga od nas poświęcenia dużo czasu na gonienie i opiekowanie się materią. To sprawia, że nie starcza czasu na myślenie o duchowości. Człowiek natomiast z natury rzeczy jest częścią czegoś większego i sama psychologia tego braku świadomości nie wypełni - mówiła Anna Halasz.


Posłuchaj
22:38 PR24_mp3 2021_11_17-23-35-49.mp3 A. Halasz o swojej książce "Obecność. Odczytując znaki" ("Między nami kobietami")

***

Audycja: "Między nami kobietami"

Prowadzący: Anna Popek

Gość: Anna Halasz (autorka książki "Obecność. Odczytując znaki")

Data emisji: 17.11.2021

Godzina: 23:35

Czytaj także

"Totalny święty, wzór dla każdego." Czesław Ryszka o bohaterze swojej najnowszej publikacji

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2021 18:25
- Nie było dla mnie bardziej radosnej propozycji, jak napisać książkę o największym świętym, oprócz Jana Pawła II, z Polaków - mówił w Polskim Radiu 24 Czesław Ryszka, autor książki "Wiara i ofiara. Życie, dzieło i epoka św. Maksymiliana Marii Kolbego". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie mamy prawa milczeć!". Książka o dyktaturze emocji i irracjonalnych atakach na Kościół

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 10:00
- Żyjemy w czasach antyintelektualnych, to zawsze wyraża się w agresji, w gniewie, tym, co nazywamy dyktaturą emocji. To jest irracjonalne, pozbawione logiki. Ataki na Kościół trzeba zdefiniować. To zmowa antychrześcijańska, często włączają się w nią ludzie młodzi - podkreślił w Polskim Radiu 24 ks. prof. Janusz Królikowski.
rozwiń zwiń