X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wokalistka Lombardu: na scenie trzeba być autentycznym

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 23:50
- Muzyka towarzyszyła mi od dziecka. Nigdy nie myślałam, że śpiewanie jest jakimś poważnym zawodem. Nie zamierzałam śpiewać "za wszelką cenę" i rozpychać się łokciami, nie mam takiego charakteru - powiedziała w Polskim Radiu 24 Marta Cugier, wokalistka zespołu Lombard.  
Marta Cugier
Marta Cugier Foto: Forum/ Lukasz Dejnarowicz

Marta Cugier, od 1999 roku wokalistka zespołu Lombard, już od najmłodszych lat kochała śpiew i taniec. Jej pierwsza trasa koncertowa to tour z babcią po ukochanym mieście. Publiczność stanowiło liczne rodzeństwo i przyjaciele dziadków.

forum-0428029778 (1).jpg
Życie w czasach pandemii. Wanda Kwietniewska: tęsknię za moimi muzykami

- Od dziecka śpiewałam, tańczyłam, kształciłam słuch, chodziłam na zajęcia do Pałacu Kultury w Poznaniu. Należałam do zespołu "Mała Wielkopolska", czyli zupełnie to nic nie miało wspólnego z rockiem ani popem - zaznaczyła wokalistka Lombardu.

- Są wspaniałe wokalistki polskie, które uwielbiam. Moja babcia słuchała Ireny Santor, więc jej piosenki i jej płyty, jeszcze czarne, winylowe, są w mojej głowie do dzisiaj. Moi rodzice kochali Ewę Bem, Tinę Turner, więc ta muzyka i te piosenki (...) to są głosy, które siedzą we mnie do dzisiaj - mówiła artystka.   

Jak podkreśliła, rodzice są dla niej bardzo ważni. - To oni kształtowali mnie, moją wrażliwości i osobowość. Są bardzo ważną częścią w moim życiu, mieli wpływ na wszystko - od wrażliwości na muzykę, od wykształcenia, przez uwrażliwianie na sztukę. Miałam to wielkie szczęście, że rodzice zabierali mnie do teatru, filharmonii. To była okazja do obcowania ze sztuką wyższą - dodała. 


Posłuchaj
22:43 PR24_mp3 2021_03_10-23-36-13.mp3 Marta Cugier o swojej drodze artystycznej ("Między nami kobietami")

    

- Wiele rzeczy sprawiło, że w "Lombardzie" śpiewam i że stała się to moim zawodem. Natomiast zupełnie tego nie planowałam, ponieważ rodzice dbali o tym bym się kształciła i myślała o jakimś "poważnym" zawodzie, a muzykę traktowała jako pasję - opowiedziała wokalistka. 

Jak wygląda praca na scenie? Co jest najważniejsze?

- Wychodząc na scenę, musimy ludziom "sprzedawać" prawdziwe emocje. Jeśli się oszukuje, to prędzej czy później oni to odkrywają. To nie jest fajne. Trzeba być prawdziwym, wtedy można iść tą drogą i dać wiele ludziom. Szczególnie teraz to odczuwam, kiedy jest pandemia, kiedy stworzyliśmy piosenkę o tym, że świat się zatrzymał i o tym, co w życiu jest najważniejsze - odpowiedziała Cugier. 


Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Między nami kobietami"

Prowadziła: Anna Popek

Gość: Marta Cugier (wokalistka zespołu Lombard) 

Data emisji: 10.03.2021

Godz. emisji: 23.37

kmp

Czytaj także

"W to, co pisał, wkładał całą duszę". Tomasz Zapert o twórczości Rogera Scrutona

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2021 23:10
- Scruton nie potrafił o niczym pisać bez emocji. Był arcykonserwatystą i jego poglądy są widoczne. Ale nawet jeśli ktoś ma przeciwne zdanie, to koniecznie trzeba przeczytać jego książkę, bo ona otwiera nieznane dla wielu z nas horyzonty - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Zapert.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skrzypaczka i ekonomista. Gruszka-Dobrzyńska: kultura potrzebuje ekonomistów

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 12:00
- Obydwie dziedziny, czyli muzyka i ekonomia, to moje życie - mówiła w Polskim Radiu 24 Ewa Gruszka-Dobrzyńska. 
rozwiń zwiń