X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Budżet domowy. Ekspert: sytuacja covidowa wiele zmieniła w kwestii oszczędzania

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2020 23:50
- Ponieważ częściej to kobiety sprawują rolę opiekunek gospodarstwa domowego, myślę, że na wydatki i budżety domowe patrzą przez pryzmat następnych kroków. Martwią się o to, co będzie w najbliższej przyszłości. Są włodarzami we własnych domostwach, znają znakomite koszty prowadzenia domu - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Małgorzata Smołkowska, ekonomistka.
Audio
  • Małgorzata Smołkowska o oszczędzaniu ("Między nami kobietami")
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: prasit2512/Shutterstock.com

Polacy, jak wskazują badania, jeżeli już w ogóle oszczędzają, to najczęściej robią to krótkoterminowo. Najczęściej oszczędzamy na bieżące potrzeby i wydatki.

shutterstock oregano zioła  1200.jpg
"Między nami kobietami" o zdrowiu wywodzącym się z natury

- Skłonność kobiet  do oszczędzania i planowanie jest większa, na to też wskazują badania, że kobiety częściej martwią o przyszłość swoich najbliższych, częściej też sięgają do różnych rozwiązań, w tym rozwiązań oszczędnościowych, w taki prostym rozumieniu odkładnia pieniędzy na rachunku bakowym, ale także na rozsądnym planowaniu wydatków - podkreśliła Małgorzata Smołkowska.

Co się zmieniło przez pandemię? - Sytuacja covidowa zmusiła nas do rewizji pewnych zachowań, a na pewno zrewidowała spojrzenie na nasze potrzeby domowe. Większość rzeczy, które do niedawna wydawały nam się niezbędne, teraz okazuje się, że możemy wstrzymać się z ich zakupem, a te środki możemy przeznaczyć na oszczędzania - stwierdziła ekonomistka. 

Jak wskazała członkini zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju, to kobiety maja większą potrzebę oszczędzania. - Kobiety, taka jest statystka, żyjemy dłużej, kapitał gromadzimy krócej. Zarabiamy, porównując wszystkie parametry, od mężczyzn mniej. Efektem tego jest, że tak naprawdę w wieku emerytalnym gromadzimy zdecydowanie mniejsze środki. Dlatego tak ważne jest abyśmy dziś myślały o tym, jak bardziej efektywnie wykorzystać nasze zarobki, gromadzić środki, aby starczały nam dłużej. 


Posłuchaj
24:30 _PR24_AAC 2020_12_16-23-35-17.mp3 Małgorzata Smołkowska o oszczędzaniu ("Między nami kobietami")

 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Między nami kobietami"

Prowadziła: Anna Popek

Gość: Małgorzata Smołkowska (ekonomistka, członek zarządu PFR Portal PPK)

Data emisji: 16.12.2020

Godz. emisji: 23.35

kmp

Czytaj także

"Atrakcje lokalne będą lepiej postrzegane". Adam Karpiński o zmianach w Polskim Bonie Turystycznym

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 15:32
- Bardzo trudną sytuację mają hotele, motele, pensjonaty turystyczne w miejscach szczególnie atrakcyjnych, czyli miejscowościach górskich. To wszystko składa się na to, że jeśli nie nastąpi odblokowanie ich działalności, to może być sytuacja niebezpieczna dla gospodarki - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Adam Karpiński z Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu.
rozwiń zwiń