X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Malarstwo współcześnie. Jak artyści radzą sobie w czasie koronawirusa?

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2020 09:00
- W czasie kwarantanny utknęłam na jednym z warszawskich podwórek - żartowała na antenie Polskiego Radia 24 Magdalena Jankowska, która w ostatnim czasie pracowała m.in. nad cyklem dot. stołecznych podwórek.
Audio
  • Magdalena Jankowska o inspiracjach, nowych projektach i pracy w czasie pandemii ("Między Nami Kobietami")
Magdalena Jankowska
Magdalena JankowskaFoto: malena.art.pl

Magdalena Jankowska urodziła się w Gdańsku. Malarka, muralistka i performerka. Stypendystka Marszałka Województwa Pomorskiego, oraz Prezydenta Miasta Sopotu. Obecnie mieszka w Warszawie i Sopocie. Ukończyła studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Artystka maluje obrazy olejne i akrylowe na płótnie, oraz realizuje swoje projekty w malarstwie ściennym. Autorka murali "Mewy Origami" w Sopocie i "Chłopiec portowy" w Gdańsku. Oba projekty zrealizowała osobiście. Sopocki mural mieści się na ścianie kamienicy w centrum Sopotu, przy ulicy Bohaterów Monte Cassino.

Stworzenie Adama Michał Anioł sztuka dotyk 1200.jpg
Matura 2020. Poznaj hasła z historii sztuki, które gwarantują punkty

"Artyści przenoszą się do sieci"

W malarstwie artystki widzimy miłość do morza i dużych przestrzeni. Obrazy przepełnione są charakterystycznym światło-cieniem. Przestrzeń, światło i temperatura przenoszą nas w przyjemny i radosny świat Magdaleny. W Polskim Radiu 24 mówiła o inspiracjach, nowych projektach i pracy w czasie pandemii.

Magdalena Jankowska opowiadała w Polskim Radiu 24 między innymi o różnicach między jej pracami a tym, co dzieje się w jej życiu. - W moim życiu jest sporo zamieszanie i chaosu, dużo się dzieje. W pracach narzucam sobie więcej harmonii, spokoju i uporządkowania - mówiła.

Malarka zwracała uwagę na to, że w czasie pandemii wielu artystów zostało uziemionych, a większość wystaw odwołana. - Teraz większość prac można znaleźć w internecie. Dużo wystaw odbywa się online - wskazywała.

- Tak jak już większość artystów, mam konta na Facebooku, Instagramie, gdzie informuję na bieżąco o wszystkich swoich nowych pracach. Artyści od wielu lat przenosili prace do internetu, zwłaszcza młode pokolenie. Czas pandemii był momentem, gdy proces ten się nasilił - mówiła.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

* * *

Audycja: "Między nami, kobietami"

ProwadzącyAnna Popek

Gość: Magdalena Jankowska (malarka)

Data emisji: 03.06.2020

Godzina emisji: 23.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Między nami kobietami": o kursach małżeńskich online

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 23:59
W czasie przedłużającej się izolacji społecznej warto zatroszczyć się o relacje z naszą drugą połówką. Agnieszka Tompolska tłumaczyła jak to zrobić bez wychodzenia z domu i skutecznie zbudować lepszą relację bliskości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Między nami kobietami": o terapeutycznym działaniu literatury

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 23:59
Polonistka Kama Stoiłowa na co dzień uczy w gliwickim liceum ogólnokształcącym. W audycji opowiedziała, jak dzisiaj wyglądają lekcje, a także poleciła kilka tytułów z literatury, które mogą umilić czas izolacji w domach i pomóc zrozumieć obecną sytuację.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Między nami kobietami". Św. Jan Paweł II, hetman Chrystusa

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2020 23:59
Niedawno obchodziliśmy 100. rocznicę urodzin papieża Polaka. O jego niezwykłej postaci opowiadała w audycji "Między nami kobietami" Jolanta Sosnowska, dziennikarka i autorka czterotomowej biografii Ojca Świętego pt. "Hetman Chrystusa". Zachęcała do wyruszenia w wycieczkę po Polsce śladami świętego.
rozwiń zwiń