X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Między nami kobietami": o terapeutycznym działaniu literatury

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 23:59
Polonistka Kama Stoiłowa na co dzień uczy w gliwickim liceum ogólnokształcącym. W audycji opowiedziała, jak dzisiaj wyglądają lekcje, a także poleciła kilka tytułów z literatury, które mogą umilić czas izolacji w domach i pomóc zrozumieć obecną sytuację.
Audio
  • Kama Stoiłowa o terapeutycznym działaniu literatury ("Między nami kobietami"/ Polskie Radio)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/sebra

Polonistka zauważyła, że z jednej strony jej uczniowie mają teraz więcej czasu na lekturę, ale z drugiej strony izolacja jest dla nich czymś nowym i trudnym. - Żyjąc w grupie, zostali nagle od siebie oddzieleni. To jest mit, że oni się posługują tylko mediami społecznościowymi - okazuje się, że spotkanie twarzą w twarz jest dla nich ważne - powiedziała Kama Stoiłowa.

Polecane lektury

Poza kanonem szkolnych lektury obowiązkowych, poleca swoim podopiecznym również książki, które mogą rozwijać ich patrzenie na świat, kształtować osobowość i poszerzać horyzonty myślowe. Wśród tytułów pojawiły się te, które mogą być odpowiedzią na teraźniejszą sytuację związaną z izolacją i jej niezrozumieniem przez młodych ludzi.

Jedną z książek jest "Człowiek w poszukiwaniu sensu" Viktora Frankla czy "Inny świat" Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, które pokazują, że człowiek jest wewnętrznie wolny.

Kama Stoiłowa opowiedziała także o terapii klasyką literatury w ramach grupy teatralnej "Teatr Roczny" przy Ośrodku Leczenia Odwykowego Szansa w Pławniowicach.

W poszukiwaniu kolejnych tytułów zachęcamy do wysłuchania nagrania całej audycji.

* * *

Audycja: "Między nami kobietami"

Prowadzi: Anna Popek

Gość: Kama Stoiłowa (polonistka)

Data emisji: 20.05.2020

Godzina emisji: 23.37

PR24/st

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Między nami kobietami". Jak pogodzić życie rodzinne z zawodowym?

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2019 23:59
- Trzeba być otwartym. Życie przynosi takie zmiany... My nie jesteśmy w stanie tego zaplanować. To nie jest tak, że wchodzi się w nową relację i zupełnie traci się głowę - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Anna Małgorzata Pycka, wykładowca uniwersytecki i pisarka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Między nami kobietami": Antoine de Paris - Polak na salonach świata

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 23:59
Antoni Cierplikowski, znany jako Antoine de Paris był Polakiem, który został najsłynniejszym fryzjerem na świecie. O niezwykłej postaci ekscentryka, milionera, artysty i geniusza opowiadała w audycji Marta Orzeszyna.
rozwiń zwiń