X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Między nami kobietami". Jak pogodzić życie rodzinne z zawodowym?

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2019 23:59
- Trzeba być otwartym. Życie przynosi takie zmiany... My nie jesteśmy w stanie tego zaplanować. To nie jest tak, że wchodzi się w nową relację i zupełnie traci się głowę - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Anna Małgorzata Pycka, wykładowca uniwersytecki i pisarka.
Audio
  • Anna Pycka: miałam taki bezpieczny plan na życie (Między nami kobietami/PR24)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Lopolo

Pisarka opowiedziała o przełomowym momencie w swoim życiu. - Życie rodzinne znalazło się na dalszym planie. (...) Poznałam mężczyznę po przejściach, mężczyznę, który już się rozwiódł ze swoją pierwszą żoną z którą ma trzech synów. Ten mężczyzna zupełnie zawrócił mi w głowie. To nie było proste. Miałam już tak poukładane życie zawodowe, wszystko było klarowne. Miałam taki bezpieczny plan na życie i na starość. Byłam pogodzona z tym, że swojej rodziny mieć nie będę - podkreśliła.

wilczyce dzikich pól 1200.jpg
Między nami kobietami. "Wilczyce z dzikich pól. Kresowe Polki z temperamentem"

- No i ten mężczyzna zawrócił mi w głowie, a potem dosłownie "wszystko wywrócił". To on zabiegał o to, żebyśmy starali się o dziecko. Kiedy zaszłam w ciążę miałam 43 lata. W tym samym wieku urodziłam dziecko. Było z tym związanych sporo obaw. Właśnie wtedy dostałam ogromnie dużo wsparcia i ciepła ze strony mojej uczelni. Zostało to bardzo miło przyjęte - mówiła Anna Pycka.

"Nie stracić głowy"

- Trzeba być otwartym. Życie przynosi takie zmiany... My nie jesteśmy w stanie tego zaplanować. (...) Kiedy ma się te 43 lata, to już się swoje przeszło w życiu. To nie jest tak, że wchodzi się w nową relację i zupełnie traci się głowę. Trzymamy się mocno ziemi z moim partnerem - stwierdziła.

Anna Małgorzata Pycka jest doktorem nauk humanistycznych. Studia magisterskie i doktoranckie ukończyła na Wydziale Polonistyki UW w Zakładzie Pozytywizmu i Młodej Polski. Była wykładowcą na Wydziale Polonistyki UW oraz w Centrum Kształcenia Menedżerów. Rok akademicki 2005/2006 spędziła na stypendium w Paryżu. Od 2007 roku zatrudniona na stanowisku starszego wykładowcy w Warszawskiej Wyższej Szkole Humanistycznej.

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Między nami kobietami"
Prowadzący: Anna Popek
Gość: Anna Małgorzata Pycka
Data emisji: 18.12.19
Godzina emisji: 23.37

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Magdalena Cuisset: najważniejsza jest prostota

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2019 07:01
- Możemy zestawiać różne elementy, nosić się z elegancją, z prostotą czy nonszalancją – mówiła w audycji "Między nami kobietami" Magdalena Cuisset.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tekla Bądarzewska - "prekursorka muzyki pop"

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 10:00
- Jej muzyka była bardzo popularna, po prostu się podobała. Dla mnie Tekla Bądarzewska jest prekursorem, XIX-wiecznym twórcą muzyki pop - powiedziała w Polskim Radiu 24 prof. Maria Pomianowska. 
rozwiń zwiń