X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

O grach komputerowych i jazzie. Książki nie tylko dla koneserów

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 10:10
W audycji "Posłowie" recenzja dwóch książek, które opowiadają o dość hermetycznych światach - gier komputerowych i muzyków jazzowych. Sid Meier wspomina kulisy swojej pracy nad najważniejszymi grami, a Piotr Jagielski przenosi nas w rozmowach do USA i opowiada historię amerykańskiej muzyki jazzowej.
Pomnik orkiestry jazzowej maszerującej wzdłuż parku Luisa Armstronga w Nowym Orleanie
Pomnik orkiestry jazzowej maszerującej wzdłuż parku Luisa Armstronga w Nowym OrleanieFoto: shutterstock.com/Kelly vanDellen

Sid Meier to nie tylko programista i projektant gier komputerowych. Twórca gier strategicznych, który jest ceniony za zasługi w rozwoju przemysłu gier komputerowych, opisuje kulisy prac nad swoimi przełomowymi grami. We "Wspomnieniach" (oryg. "Sid Meier's Memoir!: A Life in Computer Games"), wydanych przez wydawnictwo Znak, Meier z humorem, ironią i dystansem opisuje genezę kultowego studia MicroProse, założonego w 1982 roku po wycieczce do salonu gier w Las Vegas.

- Oczekiwałem zupełnie innej lektury, zupełnie innej książki, a dostałem coś, co mnie - może niesłusznie - rozczarowało - przyznał Łukasz Orbitowski. Podobną opinię wyraził Piotr Gociek. - Jak na opowieść o rzeczach, które mnie nie interesują, jest ona momentami całkiem interesująca - ocenił.

Czytaj także:

Orbitowski ocenił, że "jest to książka dla graczy". Prowadzący dyskutowali o historii świata gier i współczesnym ich odbiorze.

Posłuchaj
23:50 PR24_mp3 2021_11_24-22-06-07.mp3 Piotr Gociek i Łukasz Orbitowski recenzują książki: "Wspomnienia" Sida Meiera i "Święta tradycja, własny głos" Piotra Jagielskiego ("Posłowie"/Polskie Radio 24) 

"Święta tradycja, własny głos"

Nakładem wydawnictwa Czarne ukazała się książka Piotra Jagielskiego "Święta tradycja, własny głos". To historia losów i dokonań najważniejszych reprezentantów panteonu muzyki jazzowej, jak wskazuje podtytuł "Opowieści o amerykańskim jazzie".

- To książka o kilku rzeczach jednocześnie - ocenił Gociek. Wymienił m.in. warstwę polityczną. 

- Rzeczą kapitalną, przypomnianą przez Jagielskiego, jest fakt, iż jazz był muzyką buntu i rebelii. O czym goszcząc go w salonach i fancy knajpach zapomnieliśmy - podkreślił Orbitowski.

Czytaj także:

***

Audycja"Posłowie"

Prowadzący: Piotr Gociek i Łukasz Orbitowski

Data emisji: 24.11.2021

Godzina emisji: 22.06

st

Czytaj także

"Agent w terenie", czyli literackie pożegnanie Johna le Carré

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 09:00
- To ostatnia książka Johna le Carré. Nie jest może wybitna, ale godna pożegnania - mówili w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek i Łukasz Orbitowski, gospodarze audycji "Posłowie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jestem szczęśliwy, że ta pozycja ukazała się po polsku". Gociek o książce "Godziny włoskie"

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2021 12:15
- Mamy do czynienia z uroczym przerostem formy nad treścią - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek o książce Henry'ego Jamesa. Gościem audycji był Łukasz Orbitowski.   
rozwiń zwiń