X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Agent w terenie", czyli literackie pożegnanie Johna le Carré

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 09:00
- To ostatnia książka Johna le Carré. Nie jest może wybitna, ale godna pożegnania - mówili w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek i Łukasz Orbitowski, gospodarze audycji "Posłowie".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/S.Myshkovsky

Prowadzący przybliżyli tym razem słuchaczom dwa tytuły: "Dzieci ziemi i nieba" Guya Gavriela Kaya i "Agent w terenie" Johna le Carré.

Posłuchaj
22:56 _PR24_AAC 2021_07_21-22-06-15.mp3 "Agent w terenie", czyli literackie pożegnanie Johna le Carré (Posłowie)

W świecie Europy doby renesansu, przesyconym konfliktami i dramatami, na pograniczu, gdzie zderzają się ze sobą imperia i religie, ważą się losy świata - "Dzieci ziemi i nieba" to książka, która przykuwa uwagę już samym opisem.

1200, Shirley Jackson, FORUM.jpg
Orbitowski w PR24 o powieściach Shirley Jackson: są bardzo zmyślne

"Brytyjski thriller szpiegowski najwyższej jakości"

Z Senjanu, pirackiego miasteczka o złej sławie, wyrusza młoda kobieta, która szuka zemsty za utratę rodziny. Tej samej wiosny z bogatego państwa-miasta Seressa, słynącego ze swoich kanałów i laguny, wyprawiają się dwie bardzo różniące się od siebie osoby: młody malarz, który zmierza na niebezpieczny Wschód, aby na życzenie wielkiego kalifa namalować jego portret, oraz obdarzona żywą inteligencją, powodowana gniewem kobieta udająca żonę lekarza, lecz wysłana przez Seressę w misji szpiegowskiej.

Druga omawiana podczas audycji pozycja - "Agent w terenie" - to brytyjski thriller szpiegowski najwyższej jakości, który czyta się od deski do deski - oceniają recenzenci.

Nat, weteran wywiadu brytyjskiego, jest przekonany, że już więcej nie będzie prowadził agentów, ale MI6 ma wobec niego inne plany. W obliczu narastającego zagrożenia działalnością moskiewskiego Centrum Nat zostaje szefem Przystani, zapomnianej placówki wywiadowczej, zatrudniającej mało efektowną grupkę szpiegów. Ulgę od tej niewdzięcznej pracy znajduje w cotygodniowych meczach badmintona z młodym introwertykiem Edem, który szczerze nienawidzi brexitu. Ale to właśnie Ed wciągnie Nata i kilka innych osób w koszmarną polityczną awanturę.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

* * *

Audycja: "Posłowie"

Prowadzący: Piotr Gociek i Łukasz Orbitowski

Data emisji: 22.07.2021

Godzina: 22.05 

ks

Czytaj także

Polecamy książki: Christine Hickey Dwyer  "Wąski pas lądu"

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 11:58
- Nowość irlandzkiej powieściopisarki to fabularyzowana biografia Edwarda Hoppera - jednego z największych malarzy XX wieku. To także literacki portret Ameryki lat 50. XX wieku oraz poruszająca opowieść o smutku, samotności, ale i nadziei - mówiła Kinga Michalska. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konstanty Pilawa o antyklerykalizmie: to obowiązek świeckich wynikający nie tylko z ortodoksji

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 14:30
- Papież Franciszek wielokrotnie mówił, że dzisiaj jedną z większych wad współczesnego Kościoła jest klerykalizm, który można tu definiować jako utożsamianie dobra Kościoła z jakimś dobrem własnym, dobrem interesu konkretnego księdza, biskupa czy pewnej grupy - mówił w Polskim Radiu 24 red. Konstanty Pilawa ("Pressje").   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seria "Kolory zła". Małgorzata Oliwia Sobczak o thrillerze "Biel"

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 07:57
- Wydaje mi się, że to jest moja najbardziej dojrzała powieść. Przed nią nie śmiałam mówić o sobie: pisarka. Teraz wydaje mi się, że - w głowie - sobie zasłużyłam na to określenie - powiedziała w Programie 1 Małgorzata Oliwia Sobczak.
rozwiń zwiń