X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Kiedyś lekką ręką potrafił machnąć kilkaset stron". Gociek w PR24 o Kingu

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 09:50
- W powieści kryminalnej autor staje przed trudnością, która polega na tym, że im cięższa do rozwiązania jest zagadka, tym większy jest podziw dla bohatera, który ją rozwiązuje - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek. Współautorem audycji był Łukasz Orbitowski. 
Stephen King
Stephen KingFoto: George Koroneos/Shutterstock.com

Audycja została poświęcona dwóm książkom Stephena Kinga. Jedna z nich, pt. "Później", to historia o straconej niewinności i konieczności wyborów między dobrem a złem. Łukaszowi Orbitowskiemu udało się przeczytać tę książkę w trzy godziny i jak powiedział, żałował, iż się skończyła.


Książka 1200.jpg
Wznowienie "Fabryki os". Łukasz Orbitowski: w tej książce nic do siebie nie pasuje

"Niedosyt"

- Ta sympatyczna, krótka i zgrabna powieść cierpi na brak aktu trzeciego. Ta książka pozostawiła mnie z wrażeniem, że życzyłbym sobie czegoś więcej - powiedział Łukasz Orbitowski.

Piotr Gociek zgodził się z tym, że książka wzbudza poczucie niedosytu. - Ten dawny King, który kiedyś potrafił machnąć książkę na 800 stron, to tych epizodów napisałby kilkanaście, a jeszcze one kunsztownie by się przeplatały. Czułem się rozczarowany - mówił.


Posłuchaj
22:38 PR24_mp3 2021_04_28-22-06-54.mp3 P. Gociek i Ł. Orbitowski o książkach S. Kinga ("Posłowie")

 

"Później" opowiada o chłopcu, który od najmłodszych lat widuje zmarłych. I nie przypomina to tego, co znamy ze słynnego filmu z Bruce’em Willisem. Jamie może zobaczyć to, czego nikt inny nie widzi i poznać sekrety, których nikt inny nie zna. Ale cena, jaką musi płacić za swoje nadnaturalne zdolności, jest bardzo wysoka, o czym doskonale wie matka Jamiego, która namawiała go, aby nikomu nie mówił, co potrafi. Taki dar nie może długo jednak pozostać niezauważony. I Jamie wkrótce będzie musiał pomagać nowojorskiej policji w śledztwie w sprawie, w której pewien morderca groził uderzeniem zza grobu.

Autorzy audycji rozmawiali też o innej książce Stephena Kinga pt. "Jak pisać. Pamiętnik rzemieślnika". Pisarz opowiada w niej o swoich traumatycznych przeżyciach z dzieciństwa, ciężkich latach biedy, przygodach z alkoholem i narkotykami, wreszcie o groźnym wypadku, któremu uległ w 1999 roku.


Audycja: "Posłowie"

Prowadzący: Piotr Gociek, Łukasz Orbitowski

Data emisji: 28.04.2021

Godzina: 22:06

Czytaj także

"Opowieść o bezwzględnym oszuście". Katarzyna Bonda o książce "Miłość czyni dobrym"

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 23:59
- Bohater mojej książki jest psychopatą, przyjemność sprawiają mu posiadanie władzy i kontroli - mówiła w Polskim Radiu 24 Katarzyna Bonda, autorka książki "Miłość czyni dobrym".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Hejter". Jarosław Jakubowski: pisarze muszą analizować rany, a nie je zabliźniać

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2021 09:27
- Kiedy wysłałem książkę wydawcom, wyczułem lęk u części z nich, a dotyczył on właśnie wątku smoleńskiego w niej - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Jakubowski, poeta, prozaik, dramatopisarz, krytyk literacki, dziennikarz.
rozwiń zwiń