X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wznowienie "Fabryki os". Łukasz Orbitowski: w tej książce nic do siebie nie pasuje

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 09:26
- Nie podeszła mi ta powieść. Wbrew wszystkiemu co powinna mieć i ma. Wszystkie wątki prezentują się ciekawie i mogły się pokleić. Moim zdaniem jednak wszystko się rozpada i do siebie nie pasuje - powiedział o książce "Fabryka os", która doczekała się wznowienia, Łukasz Orbitowski. Tytuł w audycji "Posłowie" przedstawiał także Piotr Gociek.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/nik.djordjevic

"Fabryka os" to kontrowersyjna powieść zaliczona przez dziennik „The Independent” do 100 arcydzieł literatury XX wieku, zdaniem części krytyków natomiast ze względu na drastyczność w opisach przemocy zakwalifikowana jako książka tylko dla dorosłych. Po debiucie w latach 90-tych w Polsce, teraz została wznowiona.

Prime Time plakat 1200.jpg
Piotr Gociek o "Prime Time": dawno nie oglądałem filmu, który tak by mnie zirytował

"Kontrowersyjna powieść"

Piotr Gociek określił książkę "Fabryka os" mianem kontrowersyjnej. - Ta książka ukazała się już w latach 90-tych. Teraz mamy do czynienia z jej wznowieniem. Autor znany jest tego, że z jednej strony pisze powieści mainstreamowe, a z drugiej książki sciencefiction. Autor w akcie rozpaczy zaczął pisać mainstream i jego debiutem była właśnie "Fabryka os". To książka bardzo kontrowersyjna - powiedział.

Łukasz Orbitowski podkreślił, że książka jest dobrze napisana, a mimo to nie zdobyła jego przychylności. - Nie podeszła mi ta powieść. Wbrew wszystkiemu co powinna mieć i ma. Wszystkie wątki prezentują się ciekawie i mogły się pokleić. Moim zdaniem jednak wszystko się rozpada i do siebie nie pasuje - ocenił.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji

Posłuchaj
23:47 PR24_mp3 2021_04_21-22-06-07.mp3 Piotr Gociek i Łukasz Orbitowski o książce "Fabryka os" ("Posłowie")

* * *

Audycja: "Posłowie"
Prowadzą: Piotr GociekŁukasz Orbitowski
Data emisji: 21.04.2021
Godzina emisji: 22.05

dz

Czytaj także

Christopher Robin Milne. Chłopiec, który nie chciał być Krzysiem

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 05:34
Pokochało go wiele pokoleń dzieci na całym świecie. Dzięki książkom o Kubusiu Puchatku zyskał sławę. Dla kilkulatka była ona jednak zbyt dużym ciężarem. Gdy dorósł, niewiele się zmieniło. Niełatwo być kimś, o kim wszyscy wokół myślą jak o postaci literackiej. Ale Christopher Milne nie był Krzysiem. Przynajmniej nie całkiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Liczby ostatnie" - mroczna wizja przyszłości według Jarosława Maślanka

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 09:00
- Nie spodziewałem się, że ta moja wymyślona rzeczywistość w kilku punktach nałoży się z rzeczywistością, która zaczyna następować - przyznał w Programie 1 prozaik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wzrost czytelnictwa w Polsce. Takiego wyniku nie było od sześciu lat

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 13:56
42 procent Polaków zadeklarowało przeczytanie przynajmniej jednej książki w ciągu roku - tak wynika z raportu za ubiegły rok opublikowanego dziś przez Bibliotekę Narodową. To najlepszy wynik od sześciu lat. 
rozwiń zwiń