X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Stephen Fry "Mythos". Łukasz Orbitowski: brakuje potwornej i mrocznej strony mitów

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 22:35
- "Mythos" jest pierwszym tomem z cyklu. Z dużą radością patrzyłem w trakcie czytania, jak ten facet się uczy. Kolejne historie robią się bardziej złożone i lepsze literacko - stwierdził Łukasz Orbitowski w audycji "Posłowie".
Okładka książki Mythos Stephena Frya
Okładka książki "Mythos" Stephena Fry'aFoto: Wydawnictwo Mag

Wydana w Wielkiej Brytanii w 2017 roku książka autorstwa znanego i lubianego brytyjskiego aktora komediowego Stephena Fry'a "Mythos" to napisane na nowo mity starożytnej Grecji.

- Zrobił to wdzięcznie, gładko i zawadiacko - ocenił Piotr Gociek. Ocenił, że uwspółcześnienie greckich mitów jest daleko idące.

1200_książka_shutterstock.jpg
"Kompendium inteligenta". Orbitowski o książce "Po co czytać klasyków"

Łukasz Orbitowski stwierdził, że książka go nieco rozczarowała. - To próba napisania mitów w fajny, bezpieczny i dziaderski sposób. Miała wyjść fajna książka, ale czegoś mi tu brakuje - ocenił i dodał, że głównie brakuje potwornej i mrocznej strony mitów.

W drugiej części rozmowy prowadzący zrecenzowali komedię kryminalną Marty Kisiel "Dywan z wkładką". - To książka w duchu Joanny Chmielewskiej - stwierdził Gociek.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Posłuchaj
22:59 PR24_mp3 2021_02_03-22-05-59.mp3 Piotr Gociek i Łukasz Orbitowski o ksiażkach "Mythos" Stephena Fry'a i "Dywan z wkładką" Marty Kisiel ("Posłowie"/Polskie Radio 24)

 

* * *

Audycja: "Posłowie"

Prowadzą: Piotr GociekŁukasz Orbitowski

Data emisji: 27.01.2021

Godzina emisji: 22.06

Polskie Radio 24/st

Czytaj także

"Kocham Cię Lilith". Orbitowski: książka jest dużo lepsza niż tytuł

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 22:30
- Po prostu mamy książkę faceta, który chce pokazać, jak pięknie potrafi pisać, jak wiele umie przekazać, ile rzeczy w nim buzuje i ile ma on do powiedzenia. W przypadku debiutanta to jest całkiem zasadne - powiedział o książce Radka Raka na antenie Polskiego Radia 24 Łukasz Orbitowski.        
rozwiń zwiń

Czytaj także

J.K. Rowling "Ikabog". Piotr Gociek: mamy tu wiele cudownych scen

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 22:30
- Jest to przepiękna w mojej opinii bajka o tym, jak władza manipuluje całym społeczeństwem, gdyż mamy nieudolnego, aż dobrotliwego króla Alfreda, na którego wszyscy mówią Fred. To taki poczciwy głupek - powiedział o najnowszej książce J.K. Rowling na antenie Polskiego Radia 24 Łukasz Orbitowski.    
rozwiń zwiń