X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Kocham Cię Lilith". Orbitowski: książka jest dużo lepsza niż tytuł

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 22:30
- Po prostu mamy książkę faceta, który chce pokazać, jak pięknie potrafi pisać, jak wiele umie przekazać, ile rzeczy w nim buzuje i ile ma on do powiedzenia. W przypadku debiutanta to jest całkiem zasadne - powiedział o książce Radka Raka na antenie Polskiego Radia 24 Łukasz Orbitowski.        
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny Foto: Materiał promocyjny

"Kocham Cię, Lilith" to wznowienie debiutanckiej powieści z 2014 roku Radka Raka, laureata Nagrody Literackiej Nike 2020. 

1200_książka_shutterstock.jpg
"Kompendium inteligenta". Orbitowski o książce "Po co czytać klasyków"

- Jest dużo gorsza niż kolejne dwie książki Radka Raka, czyli "Puste niebo" i "Baśń o wężowym sercu", ponieważ to książka bardzo nierówna i jest bardzo charakterystycznym przykładem debiutu utalentowanego człowieka, który nieźle już potrafi momentami panować nad językiem, który ma fajne rzeczy do opowiedzenia, ale jeszcze do końca nie wie, jak to wszystko sprawnie zrobić - powiedział Piotr Gociek. 

Jak wskazał Orbitowski, tytuł Radka Raka zawiera wszystko, co jest typowe dla debiutu.  - Ta książka jest dużo lepsza niż tytuł (...). W mojej opinii "Kocham Cię, Lilith"- debiut powieściowy Raka skupia wszystkie fajności i niefajności książki debiutanckiej. Owszem, ona się cudownie rozjeżdża, mam wrażenie, że autor w połowie zmienił koncepcję i pisał według nowej. Z drugiej strony jest przeładowana namiętnościami, pomysłami, rozbuchana, zanurzona w leśmiańskim słowie, pulsująca cudowną, zmysłową, aczkolwiek lekko pornograficzną erotyką - w dobry sensie tego słowa. To wszystko jest takie kozackie - podkreślił.

- Nie uważam jej za słabą.(...) Z tej książki bije radość pisania Radka Raka. To mi się bardzo podoba, czuć, że jest to człowiek, który lubi pisać i w dodatku ładnie to robi. Są grafomańskie fragmenty, ale i są części przecudnie napisane - dodał Gociek.

"Kocham Cię, Lilith" została wznowiona przez wydawnictwo Prószyński i S-ka.  

Posłuchaj
22:30 _PR24_AAC 2021_01_06-22-06-43.mp3 Łukasz Orbitowski o książce Radka Raka ("Posłowie")

 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Posłowie"

Prowadził: Piotr Gociek

GośćŁukasz Orbitowski

Data emisji: 06.01.2021

Godz. emisji: 22.06

kmp

Czytaj także

O Rosji na nowo, czyli "Dziewięć opowiadań z obłędem w tle"

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 22:30
- Czytając wstęp, uświadomiłem sobie, że z pisarkami rosyjskimi jestem na bakier i one giną pod nawałem wielkich rosyjskich pisarzy - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Łukasz Orbitowski. 
rozwiń zwiń