X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Świat kolei i pociągów. "Bilet w tamtą stronę" Marcina Kowalczyka

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 09:38
- To książka staroświecka w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Po jej przeczytaniu człowiek zdaje sobie sprawę, że nigdy nie przypuszczał, że takie wiadomości techniczne sprawią mu tyle przyjemności - powiedział w Polskim Radiu 24 o książce "Bilet w tamtą stronę" Piotr Gociek. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Marcin Kowalczyk - "Bilet w tamtą stronę"

- To bardzo ciekawy autor. Jest on prawdziwym pracownikiem kolei, co bardzo podkreśla. Jest także człowiekiem zakochanym w pociągach i torach. To książka staroświecka w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Po jej przeczytaniu człowiek zdaje sobie sprawę, że nigdy nie przypuszczał, że takie wiadomości techniczne sprawią mu tyle przyjemności - zwrócił uwagę Piotr Gociek.

Czytaj także:

- Z elementem fantastycznym mam chyba największym problem, bo wydaje mi się doklejony na siłę, zwłaszcza gdy autor usiłuje operować prawdopodobieństwem, natomiast kocham tę książkę w jej wzruszających momentach. Ta delikatność wydaje mi się jednym z najjaśniejszych punktów tej książki. Widać, że jest to dzieło pasjonata - podkreślił Łukasz Orbitowski.

opowieści niesamowite 1200.jpg
Europejska klasyka literatury grozy. "Opowieści niesamowite"

Jeff Guinn - "Co się stało w Jonestown? Sekta Jima Jonesa i największe zbiorowe samobójstwo"

- Jest to reportaż, na którym się nie zawiodłem. Trudno jest oddzielić książkę od przerażającej opowieści o człowieku, który powiódł na śmierć ludzi, którzy mu zaufali. Są tutaj same fakty, ale co w tym złego? Książka Guinna to po prostu biografia Jima Jonesa, na co wskazuje angielski tytuł - mówił Łukasz Orbitowski.

Czytaj także:

Jak zauważył Piotr Gociek, "precyzyjne dotarcie do świadków to podstawa i autor książki wykonał to bardzo dobrze". - Jest tutaj wartość dodana, niesłychanie współczesna. W PRL nie można było zbyt wiele usłyszeć o tych wydarzeniach. Zastanawiałem się dlaczego, ale po przeczytaniu książki dowiadujemy się dlaczego. Otóż Jones był szczerym socjalistą - mówił.

Posłuchaj
23:24 PR24_MPLS 2020_09_16-22-06-26.mp3 Piotr Gociek i Łukasz Orbitowski recenzują wybrane pozycje literackie (Posłowie/PR24)

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Posłowie"

Prowadzący: Piotr Gociek, Łukasz Orbitowski

Data emisji: 16.09.2020

Godzina emisji: 22.06

Polskie Radio 24/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nagroda Literacka im. Herberta dla Dursa Grünbeina. Znamy datę uroczystości

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 09:50
- Durs Grünbein to poeta najmłodszy ze wszystkich dotychczasowych laureatów, bo urodził się w 1962 roku w Dreźnie, czyli we Wschodnich Niemczech. Jest uważany za niewątpliwie najwybitniejszego poetę swojego pokolenia - mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Dzieduszycka, prezes Fundacji im. Zbigniewa Herberta o laureacie Międzynarodowej Nagrody Literackiej im. Zbigniewa Herberta przyznawanej przez fundację.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Finał serii o Rudolfie Heinzu. Mariusz Czubaj: w tej części dużo się dzieje

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 10:00
- Chciałem, żeby nie była to tylko zawiesista atmosfera noir, ale żeby tutaj zdarzenia kaskadowo po sobie następowały. Ostatecznie chodzi o to, żeby czytelnika przyszpilić na tych kilka godzin i oderwać od rzeczywistego świata, proponując w zamian alternatywną, literacką rzeczywistość - opowiadał w Dwójce Mariusz Czubaj, autor kryminałów, m.in. powieści "Cios kończący", wieńczącej kultową serię o słynnym policyjnym profilerze.
rozwiń zwiń