X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Franco de Peña o festiwalu NNW: najważniejsze jest dobre opowiadanie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 11:37
- Przede wszystkim zwracam uwagę na filmy, które są ciekawe, nie nudzą - mówił w Polskim Radiu 24 Franco de Peña, wenezuelski scenarzysta, reżyser.
Zdj. Ilustracyjne
Zdj. IlustracyjneFoto: Materiały prasowe
1200 Arkadiusz Gołębiewski NNW, FORUM.jpg
Gołębiewski o Festiwalu NNW: projekty muszą być nie tylko ważne, ale i ciekawe

Festiwal NNW to wyjątkowe wydarzenie na filmowej mapie Europy, kierowane do twórców oraz środowisk interesujących się historią. Prezentuje filmy kina światowego, europejskiego i polskiego ukazujące różne drogi do wolności narodów, jak i wolności indywidualnej każdego człowieka. Dopełnieniem festiwalowego programu są wydarzenia artystyczne: koncerty, widowiska plenerowe, spektakle teatralne, wernisaże czy wystawy.

Posłuchaj
22:02 PR24_mp3 2021_09_13-22-06-32.mp3 Franco de Peña: najważniejsze jest dobre opowiadanie (Polskie Radio 24/Towarzystwo Niepokornych)

Gościem audycji był Franco de Peña, wenezuelski reżyser zasiadający w jury Festiwalu NNW. Zapytany o to, na co zwraca największą uwagę podczas oglądania, a później oceniania filmów, wskazał, że jest to "przede wszystkim dobre opowiadanie". - Takie, które jest ciekawe, nie nudzi, w którym bohaterowie mają coś do powiedzenia - wymienił.

Jak podkreślił, liczy się także "sposób, w jaki film jest nakręcony", a także "uniwersalna opowieść". - Szukam człowieka, historii ludzkiej, humanizmu - zaznaczył. - Oczywiście bohater, sytuacja albo wydarzenia historyczne, nazywane bohaterem zbiorowym, też nam coś mówią - podkreślił.

Tegoroczna edycja Festiwalu NNW będzie trwała od 29.09 do 02.10.


Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Towarzystwo niepokornych"

Prowadzący: Jan Ruman, Paweł Nowacki i Arkadiusz Gołębiewski

GośćFranco de Peña (wenezuelski scenarzysta, reżyser)

Data emisji: 13.09.2021

Godzina emisji: 22.06

jb

Czytaj także

Prezes Polskiego Radia: nie ulegamy kampanii oszczerstw, robimy swoje

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2021 07:35
- Trójka ma już nowy profil muzyczny, są nowe audycje, ciekawe osobowości wśród prowadzących. Nie ulegamy kampanii oszczerstw – robimy swoje. Pomimo pandemii zrealizowaliśmy kilka ważnych projektów, a w samej Spółce wprowadzono sporo istotnych zmian – mówi prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejna edycja Festiwalu "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci". Rozpoczął się nabór konkursowych produkcji

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2021 12:28
Twórcy filmów dokumentalnych poświęconych nie tylko polskiej historii lat 1939-89 mogą zgłaszać swoje produkcje do konkursów 13. Festiwalu Filmowego "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci". Festiwal odbędzie się we wrześniu w Gdyni, a jego ideą jest prezentowanie filmów i słuchowisk radiowych, które ukazują losy polskich bohaterów walczących o wolność naszego kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tematyka, którą poruszamy jest aktualna na całym świecie". Arkadiusz Gołębiewski o Festiwalu NNW

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2021 07:55
- Udało się stworzyć oddolnie, zupełnie od zera duże przedsięwzięcie, które cieszy się powodzeniem nie tylko wśród polskich twórców. W ubiegłym roku gościliśmy produkcje z Iranu, Japonii i Ameryki Południowej - mówił w Polskim Radiu 24 dyrektor Festiwalu Niepokorni Niezłomni Wyklęciu Arkadiusz Gołębiewski.
rozwiń zwiń