X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Rocznica śmierci Klenczona. Siostra artysty: byłam na jego ostatnim koncercie

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 10:25
- Część jego utworów jest nawiązaniem do rozmów mojego brata z ojcem o partyzantce i Armii Krajowej - mówiła w Polskim Radiu 24 Hanna Klenczon-Barańska, siostra Krzysztofa Klenczona.
Krzysztof Klenczon
Krzysztof Klenczon Foto: PAP/ARCH/CAF/T.Gawałkiewicz

Audycja została poświęcona Krzysztofowi Klenczonowi, polskiemu kompozytorowi, wokaliście, gitarzyście i akordeoniście muzyki rockowej. Był kompozytorem największych przebojów Czerwonych Gitar (obok Seweryna Krajewskiego): Taka jak ty, Historia jednej znajomości, Nikt na świecie nie wie, Biały krzyż, Wróćmy na jeziora, Gdy kiedyś znów zawołam cię, Kwiaty we włosach, Powiedz stary gdzieś ty był, Jesień idzie przez park i Trzech Koron: 10 w skali Beauforta, Port, Czyjaś dziewczyna, Natalie - piękniejszy świat.

"Na koncercie był szczęśliwy"

Klenczon_1200x660.jpg
"Musiałem wziąć gitarę, śpiewać, komponować". Serwis specjalny poświęcony Krzysztofowi Klenczonowi

Hanna Klenczon-Barańska, siostra legendy polskiego rocka, była na ostatnim koncercie artysty w lutym 1981 r. Wśród wykonawców był też niedawno zmarły Krzysztof Krawczyk. Cel koncertu był charytatywny.

- Dziwiło mnie to, że gdy weszłam do klubu, panowała tam bardzo radosna atmosfera. Pytałam bowiem wcześniej brata, czy przyjedzie na koncert, ponieważ był on przeziębiony, odpowiedział, że tak, będzie. Atmosfera była radosna, bo brat znalazł się wśród kolegów, których bardzo lubił, był szczęśliwy, o czym mi powiedział i były to ostatnie słowa, jakie wypowiedział do mnie - mówiła Hanna Klenczon-Barańska.

"Ojciec się ukrywał"

Krzysztof Klenczon został ranny w wypadku samochodowym, gdy wracał 27 lutego 1981 z koncertu charytatywnego w klubie Milford w Chicago. Zmarł 7 kwietnia 1981 w Szpitalu św. Józefa (Saint Joseph Hospital) w Chicago. Urnę z prochami złożono w dzień imienin 25 lipca 1981 na cmentarzu komunalnym przy ulicy Mazurskiej w Szczytnie.

Jerzy Klenczon, stryjeczny brat muzyka, dodał, że w jednej z rozmów usłyszał o tym, że ojciec artysty przez lata się ukrywał. - To mnie zainteresowało, zacząłem szukać informacji na ten temat, a tym samym zacząłem zgłębiać muzykę Krzysztofa Klenczona - powiedział.


Posłuchaj
22:23 PR24_mp3 2021_04_12-22-06-15.mp3 H. Klenczon-Barańska i J. Klenczon o K. Klenczonie ("Towarzystwo Niepokornych")

Audycja: "Towarzystwo Niepokornych"

Prowadzący: Paweł Nowacki, Arkadiusz Gołębiewski, Jan Ruman

Gość: Hanna Klenczon-Barańska i Jerzy Klenczon

Data emisji: 12.04.2021

Godzina: 22:06


Czytaj także

Muzyczne drogi Klenczona i Krawczyka. Piotr Wawrowski: w wielu punktach były podobne

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 23:59
- Wspólnych elementów w historii, życiorysie Krzysztofa Krawczyka i Krzysztofa Klenczona jest dużo więcej, począwszy od tego, w jaki sposób rozwijała się ich kariera w Polsce. Jeden i drugi byli bożyszczami tłumów, obaj występowali w zespołach, które na przełomie lat 60. i 70. były czołowymi polskim zespołami - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Wawrowski – dziennikarz Informacyjnej Agencji Radiowej.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tłumy fanów na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka. "Zasłużył na taki hołd"

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2021 18:17
Tłumy żegnały w sobotę po południu Krzysztofa Krawczyka w Grotnikach (województwo łódzkie). Oprócz rodziny i przyjaciół na miejscowy cmentarz przyszli sąsiedzi wokalisty. Do małej leśnej nekropolii przybyło ponad tysiąc osób. W ceremonii pożegnania artysty wziął też udział premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń