X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wenezuelczyk mieszkający w Polsce o atmosferze po katastrofie smoleńskiej. "Kraj nie do poznania"

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2021 22:30
- Polacy są narodem, który się nie poddaje. Akurat w tamtych dniach wszyscy byli razem. Był to wtedy kraj nie do poznania, ponieważ uruchomiła się polska dusza - powiedział o swoim wspomnieniu z czasów katastrofy smoleńskiej Luis Freites, Wenezuelczyk mieszkający w Polsce.
Wrak tupolewa Tu-154M, który rozbił się pod Smoleńskiem
Wrak tupolewa Tu-154M, który rozbił się pod SmoleńskiemFoto: Włodzimierz Pac/Polskie Radio

Film "Polska dusza" to opowieść o Polakach, którym przyszło zmagać się z tragedią narodową po katastrofie samolotu w dniu 10 kwietnia 2010 roku. Kamera przez kilka dni dokumentuje nastrój ulic Warszawy, jak również atmosferę Krakowa w dniu pogrzebu pary prezydenckiej. Przewodnikiem po tygodniu żałoby narodowej stał się bohater audycji "Towarzystwo Niepokornych" Wenezuelczyk Luis Freites, który w tych dniach narodowej żałoby postanowił zgłębić tajemnice polskiej duszy.

pap_20210224_0AO (1).jpg
Macierewicz: liczę na przyjęcie raportu podkomisji smoleńskiej w najbliższych tygodniach

"Polska dusza"

Luis Freites wspominał na antenie Polskiego Radia 24 wydarzenia sprzed prawie 11 lat. - Pamiętam ten dzień, jakby to było dzisiaj. Był to czas dużej żałoby w Polsce. Od razu wyruszyłem do centrum Warszawy, żeby zobaczyć, co się dzieje, bo naprawdę zrobiło to na mnie wrażenie, wywołało uczucia, których dzisiaj nie mogę określić – powiedział.

Czytaj również:

Jak zaznaczył Wenezuelczyk, chciał wtedy zrozumieć, co się dzieje, zapragnął poznać Polaków, bo tamte wydarzenia wywarły na nim ogromne wrażenie. - Zdecydowałem się pójść na ulice, żeby usłyszeć, co mówią ludzie. Chciałem zrozumieć, co się stało. Były wielkie manifestacje, wszyscy byli razem. Dużo młodych ludzi wyszło na ulice. Miliony Polaków gromadziło się na Krakowskim Przedmieściu. Przynosili kwiaty i znicze - wspominał.

- To wywołało u mnie silne uczucia i próbowałem zrozumieć, co właśnie dzieje się w Polsce. Chciałem zrozumieć historię tego kraju, która jest długa, przykra i bohaterska. Polacy są narodem, który się nie poddaje. Akurat w tamtych dniach wszyscy byli razem. Był to wtedy kraj nie do poznania, ponieważ uruchomiła się polska dusza - powiedział Wenezuelczyk.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji

Posłuchaj
25:44 towarzystwo5.04.mp3 Luis Freites o wspomnieniach z czasu katastrofy smoleńskiej ("Towarzystwo Niepokornych")

***

Audycja: "Towarzystwo Niepokornych"

Prowadzący: Paweł Nowacki, Arkadiusz Gołębiewski, Jan Ruman

Gość: Luis Freites (Wenezuelczyk mieszkający w Polsce)

Data emisji: 05.04.2021

Godzina: 22.06

dz

Czytaj także

Trzy osoby oskarżone o zakłócanie miesięcznicy smoleńskiej. Jest orzeczenie SN w ich sprawie

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 17:01
Po kasacji Rzecznika Praw Obywatelskich Sąd Najwyższy uchylił wyrok wobec trojga obywateli ukaranych grzywnami za zakłócanie lub usiłowanie zakłócania miesięcznicy smoleńskiej. Jedna osoba przeskoczyła przez barierkę oddzielającą kontrmanifestantów, a dwie inne wznosiły okrzyki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

TVP1 publikuje nagranie z narady u Donalda Tuska 13 dni po katastrofie smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 12:20
TVP1 wyemitowało w czwartek fragmenty nagrania z "poufnej narady" premiera Donalda Tuska z akredytowanym przy MAK Edmundem Klichem, do której miało dojść 23 kwietnia 2010 roku. Rozmowa dotyczyła m.in. przepisów, na podstawie których była badana katastrofa smoleńska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Śledztwo oddano Rosjanom". Macierewicz o działaniach Donalda Tuska po katastrofie smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2021 14:55
- W tym materiale pada jedno kluczowe zdanie ze strony Donalda Tuska (…) który mówi, że najgroźniejszym zjawiskiem, z jakim Polska ma do czynienia, są koncepcje, które obarczają Rosję odpowiedzialnością za dramat smoleński, to trzeba zwalczać i dlatego trzeba wybrać konwencję chicagowską, która oddaje wszystko w ręce rosyjskie, całą możliwość badania dramatu smoleńskiego - mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej.
rozwiń zwiń