X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Bieg "Tropem Wilczym". Jan Ruman: to przedsięwzięcie rozwija się lawinowo

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 23:20
 - Pierwszy bieg odbył się on w lesie, niedaleko Zalewu Zegrzyńskiego pod Warszawą. Wzięło w nim udział od 20 do 50, niewielka grupa pasjonatów. W ubiegłym roku w 370 ośrodkach, nie tylko w Polsce, pobiegło 75 tys. uczestników - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Ruman. 
6. edycja biegu Tropem Wilczym w Białymstoku, 2018
6. edycja biegu Tropem Wilczym w Białymstoku, 2018Foto: FORUM

- Pierwszy bieg odbył się on w lesie, niedaleko Zalewu Zegrzyńskiego pod Warszawą. Wzięło w nim udział od 20 do 50, niewielka grupa pasjonatów - opisywał początki wydarzenia Jan Ruman. Jak przypomniał prowadzący, za organizację kolejnej edycji była odpowiedzialna już Fundacja Wolność i Demokracja. Wzięło udział wtedy 1500 uczestników. 

Czytaj także:
mid-20301232.jpg
Nowojorski bieg Tropem Wilczym hołdem Polonii dla Żołnierzy Wyklętych

Jak zauważyła Barbara Konarska "Tropem wilczym" jest imprezą międzynarodową od 4. edycji. - Po tym biegu na 1500 osób, mieliśmy ambicje aby chociaż w jednym mieście, w każdym województwie w Polsce, zorganizować jeden bieg - mówiła rzeczniczka wydarzenia. 

- To przedsięwzięcie rozwijało się lawinowo w następnych latach, bo w ubiegłym roku w 370 ośrodkach, nie tylko w Polsce, pobiegło 75 tys. uczestników - przypomniał Ruman, a jego rozmówczyni dodała, że "co roku biją rekordy liczby uczestników". 

Czytaj także:

Wspólnota

- Zaproponowano kilku pokoleniom polskiego społeczeństwa możliwość przezywania, uhonorowania tych bohaterów - chwalił ideę imprezy Arkadiusz Gołębiewski. Jak zauważył, w trakcie wydarzenia uczestnicy czują się częścią pewnej wspólnoty, na co prawdopodobnie ma wpływ sportowy charakter eventu. 

Czytaj także:
kobieta ipn wykleta 1200x660.jpg
"Panny Wyklęte". Kim były? O co walczyły?

- Polacy lubią biegać, lubią być aktywni. Co ważne, możemy biec z portretami naszych bohaterów na koszulkach - przypomniał prowadzący. - W ubiegłym roku biegłem w koszulce z rotmistrzem Pileckim - dodał publicysta. 

Jak poinformowała Konarska, organizatorzy w tym roku przygotowali nową grafikę - portret Lidia Lwow-Eberle. Podczas najbliższej edycji będą dostępne także maseczki ochronne. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Posłuchaj
22:48 PR24_mp3 2021_02_15-22-06-16.mp3 Jan Ruman, Arkadiusz Gołębiewski, Paweł Nowacki oraz Barbara Konarska o biegu "Tropem wilczym" ("Towarzystwo niepokornych")

***

Audycja: "Towarzystwo niepokornych"
Prowadzący: Jan RumanArkadiusz Gołębiewski, Paweł Nowacki
Gość: Barbara Konarska, rzecznik prasowy biegu "Tropem Wilczym"
Data emisji: 15.02.2021
Godzina: 22.06

jbt/pr24

Czytaj także

"Jestem dumny, że walczył o wolną Polskę". Syn żołnierza wyklętego o swoim ojcu

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2020 14:43
- Po śmierci ojca, represje spadły na naszą rodzinę, nie odzyskaliśmy też majątku - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Stryjewski, syn żołnierza wyklętego, Wiktora Stryjewskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Niemcy nazywali go generałem piasku". Romuald Rzeszutek o Wojciechu Lisie, Żołnierzu Wyklętym

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2021 18:43
- Był wśród trzech najbardziej poszukiwanych dowódców podziemia niepodległościowego drugiej konspiracji na Rzeszowszczyźnie - powiedział w Polskim Radiu 24 Romuald Rzeszutek, inicjator budowy pomnika Żołnierzy Wyklętych w Mielcu. 
rozwiń zwiń