X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Ból, który wówczas się zrodził, trwa do dzisiaj". Gołębiewski o rodzinach Żołnierzy Wyklętych

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2021 10:08
- Ojca prawie nie pamiętam, mam jedynie mgliste wspomnienia. Zdjęć było bardzo mało, był bardzo ostrożny, nie robił zdjęć. Ojciec zawsze się ukrywał - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Olechnowicz, syn Antoniego Olechnowicza, Żołnierza Wyklętego. 
Spotkanie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z rodzinami Żołnierzy Wyklętych
Spotkanie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z rodzinami Żołnierzy WyklętychFoto: JL/FORUM

Tematem audycji była działalność Żołnierza Wyklętego Antoniego Olechnowicza oraz historia jego rodziny.

tadek663.jpg
"Dziś chodzi o walkę słowem i pamiętanie faktów". Tadeusz "Tadek" Polkowski o pamięci historycznej

Krzysztof Olechnowicz, który urodził się na początku wojny, przytoczył podczas rozmowy fragment listu, jaki napisał do swego ojca w dniu, w którym go aresztowano. - Kochany tatusiu, z gazet i radia dowiedziałem się o Tobie i usłyszałem Twój głos - cytował.

Posłuchaj
22:41 _PR24_AAC 2021_02_08-22-06-19.mp3 Arkadiusz Gołębiewski: temat dzieci jest tematem, który powtarza się w tych dramatycznych historiach zbrodni komunistycznych, bo to świadkowie, którzy są wśród nas ("Towarzystwo niepokornych/PR24")

Wspomniał również, że pomimo losu, który spotkał rodzinę w związku z działalnością ojca, w domu nikt nigdy nie miał mu tego za złe. - Mama nigdy o ojcu źle nie mówiła, nigdy nie miała pretensji, nigdy o żadną pomoc nikogo nie prosiła - przypomniał syn Antoniego Olechnowicza.

Arkadiusz Gołębiewski wspomniał, że temat dzieci zamordowanych żołnierzy jest tematem niezwykle ważnym. - Temat dzieci jest tematem, który powtarza się w tych dramatycznych historiach zbrodni komunistycznych, bo to świadkowie, którzy są wśród nas. Traumy, ból, który wówczas się zrodził, w wielu rodzinach trwa do dzisiaj - wskazał. 

***

Audycja: "Towarzystwo niepokornych"
Prowadzący: Jan RumanArkadiusz Gołębiewski, Paweł Nowacki
Gość: Krzysztof Olechnowicz (syn Antoniego Olechnowicza, Żołnierza Wyklętego)
Data emisji: 08.02.2021
Godzina: 22.06

kb

Czytaj także

"Niemcy nazywali go generałem piasku". Romuald Rzeszutek o Wojciechu Lisie, Żołnierzu Wyklętym

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2021 18:43
- Był wśród trzech najbardziej poszukiwanych dowódców podziemia niepodległościowego drugiej konspiracji na Rzeszowszczyźnie - powiedział w Polskim Radiu 24 Romuald Rzeszutek, inicjator budowy pomnika Żołnierzy Wyklętych w Mielcu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Będzie nowocześnie". Dyrektor o Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 23:10
- Będzie wielka piękna tablica interaktywna, na której zobaczymy młodych ludzi. Później staniemy w sytuacji, w której będą na nas nachodzić dwa ruchome walce, sowiecki i niemiecki - mówił w Polskim Radiu 24 Janusz Kotowski, dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce
rozwiń zwiń