X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Towarzystwo Niepokornych". Pamięci Żołnierzom Wyklętym Ziemi Mieleckiej

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 07:01
W Mielcu powstaje pomnik pamięci Żołnierzy Wyklętych Niezłomnych. O historii walk na tym terenie opowiadał w audycji "Towarzystwo Niepokornych" Romuald Rzeszutek, pasjonat historii, społecznik.
Audio
  • 30.03.2020 (Polskie Radio 24 / Towarzystwo Niepokornych)
Projekt pomnika
Projekt pomnika Foto: facebook.com/Budowa-Pomnika-%C5%BBo%C5%82nierzy-Wykl%C4%99tych-Niez%C5%82omnych-w-Mielcu-638349546589318

Romuald Rzeszutek relacjonował postęp prac przy budowie Pomnika Żołnierzy Wyklętych Niezłomnych. – Wstępnie planowaliśmy odsłonięcie tego pomnika na jesieni tego roku. Wśród postaci uwiecznionych na nim znajdą się osoby mające związek z Ziemią Mielecką, Wojciech Lis ps. "Mściciel" legendarna postać na podkarpaciu, Aleksander Rusin "Rusal", Hieronim Piekutowski "Zapora" i mjr. Walerian Tumanowicz. Korowód zamykał będzie gen. Filedorf "Nil". – mówił gość audycji.

Wyklęci serwis 1200.jpg
Żołnierze Wyklęci - serwis specjalny Polskiego Radia

Pomnik stanie na Górze Cyranowskiej nieopodal Mielca, autorem projektu monumentu jest Józef Opala.

>>>[CZYTAJ TAKŻE]: Serwis specjalny Polskiego Radia - Żołnierze Wyklęci - Sylwetki

Arkadiusz Gołębiowski mówił o kolejnej edycji Festiwalu Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci. - Mam nadzieję, że festiwal odbędzie się zgodnie z planem we wrześniu. Są pewne znaki zapytania, ale jeśli pandemia nie będzie się nam dawała we znaki, wydarzenie będzie miało miejsce. Przygotowujemy wszystko, by tak się stało, oprócz trzech konkursów planujemy wprowadzić dwa nowe, w wymiarze międzynarodowym – zapowiadał.

***

Audycja: "Towarzystwo Niepokornych"

Prowadzący: Arkadiusz Gołębiewski, Paweł Nowacki

Gość: Romuald Rzeszutek, pasjonat historii, społecznik

Data emisji: 30.03.2020

Godzina emisja: 22.06

PR24/ka

Czytaj także

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. MEN zachęca placówki oświatowe do obchodów

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2020 10:16
- Zachęcamy szkoły, aby od 1 marca z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych przez cały tydzień podejmowały różnego rodzaju inicjatywy, takie jak m.in. apele pamięci, festiwale filmów czy wystawy zdjęć - powiedziała w Polskim Radiu 24 Anna Ostrowska, dyrektor departamentu informacji i promocji Ministerstwa Edukacji Narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Towarzystwo Niepokornych". Postać Wiktora Stryjewskiego ps. "Cacko"

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2020 07:01
- Chwytamy się ostatnich śladów, ostatnich ludzi którzy pamiętają, a dzięki inicjatywie prof. Szwagrzyka możemy celebrować pochówki bohaterów którzy wówczas zastali zamordowani, a poprzez groby których i godne pochówki przywracamy ich społecznościom – mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Nowacki. W audycji wzięli udział również Arkadiusz Gołębiewski oraz Wojciech Boratyński historyk.
rozwiń zwiń