X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Na czasie z ZUS. Dlaczego nie warto przechodzić na emeryturę w czerwcu?

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2019 07:41
Warunkiem przejścia na emeryturę w powszechnym wieku emerytalnym jest osiągnięcie 60 lat dla kobiet oraz 65 lat dla mężczyzn. Dlaczego przepisy są niekorzystne dla osób, które chcą zakończyć karierę zawodową w czerwcu? Na te pytanie w Polskim Radiu 24 próbowała odpowiedzieć Wiesława Lempska z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, Monster Ztudio

- Jeżeli chcemy, by nasza emerytura była zwaloryzowana bardzo dobrym wskaźnikiem, to należy złożyć wniosek o nią w trzecim kwartale każdego roku - lipcu, sierpniu albo wrześniu - powiedziała Wiesława Lempska. Ekspertka podkreśliła również, że warto czasem trochę poczekać ze składaniem wniosku do trzeciego kwartału. - Wtedy emerytura będzie wyższa - dodała.

Czytaj więcej
emerytura1200.jpg
ZUS: na "pomostówce" można dorabiać coraz więcej

Gość PR24 zauważyła także, że aby dostać emeryturę trzeba rozwiązać umowę o pracę i przynieść świadectwo z zakładu pracy. - To jest ten moment, od którego Zakład Ubezpieczeń Społecznych może wypłacać świadczenie - powiedziała Wiesława Lempska.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadziła Anna Grabowska.

Polskie Radio 24/jp

------------------------------------

Data emisji: 17.08.2019

Godzina emisji: 8.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marlena Maląg: osoby niepełnosprawne są bardzo ważne na rynku pracy

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2019 12:23
- Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych jest instytucją, która tworzy szeroką koalicję na rzecz wsparcia osób z niepełnosprawnościami. Naszą misją jest aktywizacja zawodowa i społeczna - powiedziała w Polskim Radiu 24 Marlena Maląg, prezes zarządu PFRON.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik ZUS: ubezpieczenia społeczne przewidują różne życiowe sytuacje

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2019 08:56
- W naszym kraju nie powinno być osób bez ubezpieczenia zdrowotnego. Prawo do ubezpieczenia przysługuje nam wszystkim. Kwestia tylko kto nas do niego zgłosi - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ZUS. 
rozwiń zwiń