more_horiz

Społeczny magazyn reportażystów. Problem ulicznych wyścigów

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2019 21:36
- Problem wyścigów ulicznych nie jest nowy. Nie od wczoraj kierowcy ścigają się na drogach - powiedziała Maria Dąbrowska-Loranc, kierownik Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ITS. Gośćmi "Społecznego magazynu reportażystów" byli również: Waldemar Chromiński (psycholog transportu drogowego) i Wojciech Pasieczny (wiceprezes Fundacji Zapobieganie Wypadkom Drogowym).
Audio
  • 26.01.19 Społeczny magazyn reportażystów. "Wściekli i szybcy"
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock/LanaElcova

W Alejach Jerozolimskich w Warszawie po 23-ej strach znaleźć się na ich drodze. Człowiek jadący około setki czuje się, jakby znalazł się przez pomyłkę na torze F1. Co na to policja? Jak zamierza poradzić sobie z tym koszmarnie niebezpiecznym zjawiskiem? Tematykę podejmuje reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej pt. "Wściekli i szybcy".

- W połowie lat 90. świat zaczął mówić o problemie młodych ludzi za kierownicą. Okazało się, że sama znajomość przepisów ruchu drogowego to za mało - zaznaczyła Maria Dąbrowska-Loranc. Ekspertka podkreśliła, że trzeba młodych ludzi uświadomić, czym jest odpowiedzialność i bezpieczeństwo na drogach.

Wojciech Pasieczny przypomniał, że została stworzona sekcja profilaktyki społecznej, która szkoli młodych ludzi z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. - Wyruszyliśmy do szkół z prezentacja pt. "masz jedno życie" - informował gość programu.

- Brawurowe zachowania na drogach nie dotyczą tylko kierowców samochodów osobowych. Za chwile będzie wiosna i na ulicach pojawią się jednoślady - zauważył Waldemar Chromiński. Psycholog transportu drogowego stwierdził, że gdybyśmy się przyjrzeli postępowaniu motocyklistów i rowerzystów, to też dojdziemy do wniosku, że w tematyce bezpieczeństwa jest jeszcze dużo do zrobienia.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej i opinii ekspertów.

 Audycję prowadziła Małgorzata Kownacka.

PR24

____________________

Data emisji: 26.01.19

Godzina emisji: 20.06

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak