X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Społeczny magazyn reportażystów. Problem ulicznych wyścigów

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2019 21:36
- Problem wyścigów ulicznych nie jest nowy. Nie od wczoraj kierowcy ścigają się na drogach - powiedziała Maria Dąbrowska-Loranc, kierownik Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ITS. Gośćmi "Społecznego magazynu reportażystów" byli również: Waldemar Chromiński (psycholog transportu drogowego) i Wojciech Pasieczny (wiceprezes Fundacji Zapobieganie Wypadkom Drogowym).
Audio
  • 26.01.19 Społeczny magazyn reportażystów. "Wściekli i szybcy"
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock/LanaElcova

W Alejach Jerozolimskich w Warszawie po 23-ej strach znaleźć się na ich drodze. Człowiek jadący około setki czuje się, jakby znalazł się przez pomyłkę na torze F1. Co na to policja? Jak zamierza poradzić sobie z tym koszmarnie niebezpiecznym zjawiskiem? Tematykę podejmuje reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej pt. "Wściekli i szybcy".

- W połowie lat 90. świat zaczął mówić o problemie młodych ludzi za kierownicą. Okazało się, że sama znajomość przepisów ruchu drogowego to za mało - zaznaczyła Maria Dąbrowska-Loranc. Ekspertka podkreśliła, że trzeba młodych ludzi uświadomić, czym jest odpowiedzialność i bezpieczeństwo na drogach.

Wojciech Pasieczny przypomniał, że została stworzona sekcja profilaktyki społecznej, która szkoli młodych ludzi z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. - Wyruszyliśmy do szkół z prezentacja pt. "masz jedno życie" - informował gość programu.

- Brawurowe zachowania na drogach nie dotyczą tylko kierowców samochodów osobowych. Za chwile będzie wiosna i na ulicach pojawią się jednoślady - zauważył Waldemar Chromiński. Psycholog transportu drogowego stwierdził, że gdybyśmy się przyjrzeli postępowaniu motocyklistów i rowerzystów, to też dojdziemy do wniosku, że w tematyce bezpieczeństwa jest jeszcze dużo do zrobienia.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej i opinii ekspertów.

 Audycję prowadziła Małgorzata Kownacka.

PR24

____________________

Data emisji: 26.01.19

Godzina emisji: 20.06

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak