X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Powroty z niepamięci: Wiesław Mazurkiewicz ps. Bystry

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 23:59
Wiesław Mazurkiewicz po 1945 roku walczył z sowieckim okupantem pod dowództwem mjra Hieronima Dekutowskiego ps. Zapora. Wcześniej Zaporczycy byli żołnierzami Armii Krajowej.
Audio

Gość Polskiego Radia 24 był żołnierzem zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Z Hieronimem Dekutowskim walczył na Lubelszczyźnie. Jak wspominał, żołnierze podziemia niepodległościowego byli na tamtych terenach bardzo dobrze przyjmowani przez społeczeństwo. - Ludność miejscowa była bardzo przychylna w stosunku do Zaporczyków. Pomagała nam jak tylko mogła – podkreślił Wiesław Mazurkiewicz.

Powiedział także o motywach walki przeciwko Sowietom. - Druga konspiracja wywodziła się z przedwojennych zasad. Z przedwojennej historii. Bóg, honor, Ojczyzna - takie były wówczas wartości młodych ludzi, wyniesione z domów rodzinnych czy z wychowania w szkole – podkreślił bohater podziemia niepodległościowego.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Tadeusz Płużański.

Polskie Radio 24

---------------------

Data emisji: 03.04.2019

Godzina emisji: 21.35

Zobacz więcej na temat: Żołnierze Wyklęci
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mjr Miron Borejsza ps. Błysk: wojsko miałem we krwi

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 22:20
– Urodziłem się w koszarach, a mój ojciec był zawodowym żołnierzem. Wojsko miałem we krwi. Poza tym członkowie mojej rodziny byli również w konspiracji. To wszystko wpłynęło na to, że dołączyłem do ruchu oporu przeciwko zaborcom – powiedział w audycji "Powroty z niepamięci" mjr Miron Borejsza ps. Błysk.  
rozwiń zwiń