X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Section05

Powroty z niepamięci

Section06
Section07
O audycji

Audiowizualny zapis rozmów z żyjącymi świadkami i uczestnikami historii Polski w latach 1944-1956. Bohaterami są osoby, które za walkę z komunistycznym reżimem trafiały do miejsc represji.

Cykl "Powroty z niepamięci" realizowany jest wspólnie przez Polskie Radio 24 i portal PolskieRadio24.pl. Prezentuje nie tylko wydarzenia tragiczne, związane z kaźnią polskich Żołnierzy Niezłomnych, ale też historie przedstawiające dobre i wielkie momenty ich życia.

W "Powrotach z niepamięci" wykorzystywane są materiały archiwalne, które uzupełniają i urozmaicają wypowiedzi bohaterów. Są to zarówno materiały wideo, zdjęcia, zachowane dokumenty, jak i nagrane głosem lektora fragmenty listów Żołnierzy, wierszy oraz relacji z pokazowych procesów Żołnierzy Wyklętych. Wspomnień można wysłuchać zarówno na antenie Polskiego Radia 24, jak i obejrzeć w formie video na stronie PolskieRadio24.pl.

Prowadzenie Agnieszka Kamińska i Tadeusz Płużański.