X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nie było czasu się uczyć, trzeba było grać". Konikiewicz wspomina muzyków jazzowych

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2020 11:52
Gościem Polskiego Radia 24 był Wojciech Konikiewicz, muzyk jazzowy. W dzień Wszystkich Świętych wspominał zmarłych muzyków i historię jazzu w Polsce.
Audio
  • Wojciech Konikiewicz o polskich muzykach (PR24/PRL - historia prawdziwa)
Wojciech Konikiewicz
Wojciech KonikiewiczFoto: Wojciech Kusiński/PR

- Zaczęło się to wszystko właściwie od rewolucji jazzu w wiadomych okolicznościach, bo na przełomie lat 40. i 50. i potem już eksplodowało, ten jazz sobie wyrąbał jakiś taki chodniczek nie tyle tolerancji, co akceptacji - zaznaczył Wojciech Konikiewicz.

ludzie kultury 2020.jpg
Wspominamy ludzi kultury, którzy odeszli w 2020 roku w Polsce

Gość Polskiego Radia 24 stwierdził, że "jazz jest muzyką, która jest w absolutnej ciągłości od tamtych czasów do dziś". Dodał, że jazz "jest w tej chwili w rozkwicie". - Ten czas Jarocina pokazał, że właściwie narodziła się cała generacja i ta generacja wyszła na wierzch - powiedział Konikiewicz.


Posłuchaj
20:36 _PR24_AAC 2020_11_01-11-08-51.mp3 Wojciech Konikiewicz o polskich muzykach (PR24/PRL - historia prawdziwa)

 

- Taki był czas. Nie było czasu się uczyć, trzeba było grać - stwiedził. Wyjaśnił, że muzycy często pracowali także w innych zawodach, bo "w tej komunie zdychało się po prostu z głodu, mówiąc wprost, grając muzykę".

Konikiewicz wspominał zmarłych muzyków jazzowych i rockowych. Jednym z nich był Robert Brylewski. - Tacy ludzie się w show biznesie rzadko zdarzają (...) Robert był typem takim franciszkańskim, po prostu w tym habicie rockowym sobie dreptał, robił swoje, rozbił muzykę, kochał ludzi i był człowiekiem totalnie nieagresywnym - powiedział Konikiewicz.

- Pamiętajmy w ogóle o artystach, w tych czasach, w których żyjemy, mają bardzo ciężko - podsumował rozmowę Konikiewicz.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "PRL - historia prawdziwa"
ProwadzącyRobert Tekieli
Gość: Wojciech Konikiewicz
Data emisji: 01.11.2020
Godzina emisji: 11.22

itom/PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Chcieliśmy uczelni bez ideologii". Mija 40 lat od powstania Niezależnego Zrzeszenia Studentów

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 03:47
40 lat temu, 22 września 1980 roku, na Uniwersytecie Gdańskim utworzono Tymczasowy Komitet Założycielski Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Władze komunistyczne zezwoliły na rejestrację organizacji dopiero 17 lutego 1981 roku, po strajku studentów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Uciekali się do środków ostatecznych". Dr Daniel Wicenty o służbach PRL

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2020 13:00
- SB zawsze była służbą, która miała działać na granicy, a nawet ponad granicą prawa i uciekała się często do środków ostatecznych - wskazywał w Polskim Radiu 24 historyk dr Daniel Wicenty.
rozwiń zwiń