X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Na samochody i domy będzie stać tylko nielicznych". Tomasz Teluk o unijnym pakiecie "Fit for 55"

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2021 09:05
- Za chwilę okaże się, że na takie dobra jak samochody czy domy będzie stać tylko nielicznych, ponieważ obowiązki certyfikacyjne, ekologiczne nałożone na producentów będą windowały ceny tych produktów do niebotycznych poziomów - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Teluk, filozof i publicysta. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Robert Bartosewicz / Polskie Radio

W lipcu Komisja Europejska przedstawiła i opublikowała pakiet przepisów, które mają pozwolić na osiągnięcie przez Unię Europejską neutralności klimatycznej do 2050 roku. Pakiet "Fit for 55" ma doprowadzić do tego, że do 2030 roku UE obetnie emisję dwutlenku węgla o 55 proc. w stosunku do poziomu z 1990 roku. Za zaprezentowany pakiet przepisów odpowiada Frans Timmermans. 

panele słoneczne fotowoltaika energetyka 1200.jpg
Teresa Wójcik: Unia Europejska ma niewielkie możliwości ograniczenia globalnej emisji CO2

- Pakiet zakładający dekarbonizację całego kontynentu jest jedną z najbardziej radykalnych propozycji, która przyniesie bardzo duże koszty funkcjonowania gospodarki - powiedział Tomasz Teluk.

Posłuchaj
22:26 PR24 2021_09_25-07-36-03.mp3 Tomasz Teluk o unijnym pakiecie "Fit for 55" (Wojna Cywilizacji)

Jego zdaniem "już za chwilę okaże się, że na takie dobra codziennego użytku jak samochody czy domy będzie stać tylko nielicznych, ponieważ obowiązki certyfikacyjne, ekologiczne nałożone na producentów sektora budowlanego czy motoryzacyjnego będą windowały ceny tych produktów do niebotycznych poziomów".

- W zamian będzie się nas zachęcać, abyśmy pożyczali, dzielili, korzystali z transportu publicznego. Będzie się nam mówić, że właściwie własność nie jest nam potrzebna. I w imię tego nadrzędnego dobra - walki ze zmianami klimatu - musimy rezygnować z innych dóbr i godzić się na wszystko, co fundują nam urzędnicy - dodał gość PR24. 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Wojna Cywilizacji"

Prowadzący: Robert Tekieli 

Gość: Tomasz Teluk (filozof, publicysta)

Data emisji: 25.09.2021

Godzina: 7.35

bartos

Czytaj także

"Chodzi o zmianę stylu życia". Jacek Liziniewicz o ideologii klimatycznej

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 12:07
Gościem Polskiego Radia 24 był Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska"), który mówił m.in. o znaczeniu ideologii klimatycznej w dzisiejszej polityce międzynarodowej.
rozwiń zwiń