X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Czeski Sąd Konstytucyjny wykluczył homoadopcję. Ks. Chyła: ucieszyła mnie ta decyzja

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2021 08:45
- Jako ludzie jesteśmy powołani do życia dzięki mężczyźnie i kobiecie, ojca i matki potrzebujemy też do prawidłowego rozwoju - mówił w Polskim Radiu 24 ks. dr Janusz Chyła, teolog, proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/davide bonaldo

Gość PR24 komentował między innymi wyrok Trybunału Konstytucyjnego Czech w sprawie tzw. małżeństw jednopłciowych i adopcji przez nie dzieci. Zdaniem księdza, wojna cywilizacji jest dziś widoczna wszędzie, także w jego parafii. Jak dodał, różne tematy obecne są w rozmowach.

Sąd Konstytucyjny Republiki Czeskiej orzekł, że konstytucja wyklucza prawną możliwość zrównania związków partnerskich z instytucją małżeństwa rozumianego jako związek kobiety i mężczyzny. Sąd Konstytucyjny orzekł też, że czeska konstytucja nie dopuszcza możliwości adopcji dzieci przez pary tej samej płci. Już w 2015 r. sąd ten wykluczył możliwość adopcji przez inne pary niż małżeństwa.


lgbt free parada free shutt 1200 .jpg
Autor bloga "Gej przeciwko światu": jako homoseksualista, nie chcę być włączany w ten zbitek LGBT

"Prawda jest niewygodna"

- Cieszy mnie decyzja Czechów, bo to jedno z najbardziej ateistycznych społeczeństw na kontynencie europejskim. To co obserwuję to mocne spłycenie rozmów, zredukowane ich do emocji, nie ma chęci do szukania prawdy ponieważ ona często jest niewygodna. Wiele badań pokazuje, że człowiek dla prawidłowego rozwoju potrzebuje matki i ojca - powiedział ks. dr Janusz Chyła.

W związku z procedowanym w czeskim parlamencie projektem mającym na celu wprowadzenie tzw. równości małżeńskiej, a zatem doprowadzenie do wdrożenia w Czechach instytucji małżeństw jednopłciowych (od 2006 r. funkcjonuje w Czechach instytucja związku partnerskiego), Sąd Konstytucyjny przypomniał także, że czeska konstytucja nie daje możliwości zrównania jakiejkolwiek innej formy związku z małżeństwem rozumianym jako związek kobiety i mężczyzny. Podobnie jak w Polsce, w Czechach instytucja małżeństwa pozostaje pod konstytucyjną ochroną.


Posłuchaj
21:41 PR24 2021_08_28-07-36-24.mp3 Ks. dr Janusz Chyła o homoadopcji ("Wojna cywilizacji")

***

Audycja: "Wojna cywilizacji"

Prowadzący: Robert Tekieli

Gość: ks. dr Janusz Chyła (teolog, proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach)

Data emisji: 28.08.2021

Godzina: 07:36

Czytaj także

Robert Tekieli: niemiecki Kościół głosi herezje i dąży do schizmy

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 12:42
- Tezę o schizmie mogę dziś rozbudować już w sposób absolutnie pewny o herezję. Kościół niemiecki głosi herezję i idzie bardzo ostro w kierunku schizmy. Powiedział to wprost, artykułując to zresztą bardzo mocno, niemiecki kardynał Walter Brandmüller - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta naszej stacji Robert Tekieli, odnosząc się do zapowiedzi niemieckich biskupów, którzy - wbrew nauce Kościoła - zamierzają błogosławić pary homoseksualne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adopcja przez pary homoseksualne. Filip Memches: UE pokazuje, że nie jest neutralna światopoglądowo

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 08:16
- Mamy do czynienia z sytuacją, która pokazuje że Unia Europejska, przy wszystkich swoich zaletach, nie jest instytucją która jest światopoglądowo neutralna. Chce ona modelować w jakiś sposób myślenie ludzi mieszkających w państwach, które są jej członkami - powiedział w Polskim Radiu 24 o pomysłach zapisów w dokumentach unijnych obowiązku uznania adopcji homoseksualnych w innych krajach Filip Memches, publicysta.
rozwiń zwiń