X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Tomasz Teluk: Komisja Europejska prowadzi działania nie tylko przeciwko Węgrom

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2021 08:38
- Pierwsze co zrobiła Komisja Europejska, to wstrzymała wypłatę środków, które przysługują Węgrom w ramach ustalonego funduszu odbudowy - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Teluk, filozof.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: TTstudio/ Shutterstock
orban forum 1200.jpg
"Bruksela żąda zmian w ustawie o edukacji oraz w przepisach dot. ochrony dzieci". Orban zapowiada referendum

Węgierskie media poinformowały, że Komisja Europejska nie zatwierdziła jeszcze węgierskiego planu odbudowy wartości 7,2 mld euro, argumentując, że zawarto w nim niewystarczające zabezpieczenia antykorupcyjne. Orban ocenił, że przekazanie Węgrom środków z unijnego funduszu odbudowy może się odwlec z powodu "wojny ideologicznej". - Często wspominają o korupcji(…), nagle po przyjęciu ustawy o ochronie dzieci staliśmy się bardzo skorumpowani.(…) To wielka wojna, można powiedzieć wojna światów. Wygramy ją, tak samo jak wojnę o imigrantów, która wydawała się beznadziejna - oznajmił.

- Oczywiście te pieniądze nam się należą, mogą je opóźniać, ale nie mogą nie dać, jeszcze raz powtórzę, że to nie prezent - dodał.

Posłuchaj
22:14 PR24_mp3 2021_07_24-07-36-59.mp3 Tomasz Teluk: mamy z nimi na pieńku za rzekome strefy wolne od LGBT (Polskie Radio 24)

- Przykład Węgierski dotyczy również nas, bowiem Komisja Europejska prowadzi działania nie tylko przeciwko Węgrom, ale także przeciwko Polsce - wskazał z kolei w Polskim Radiu 24 Tomasz Teluk. Jak wyjaśnił, "mamy z nimi na pieńku za rzekome strefy wolne od LGBT". - Te strefy nigdy nie istniały i tylko pojawiły się w obiegu medialnym za sprawą homoseksualnego propagandzisty pana Barta Staszewskiego - objaśnił.

Jak ocenił filozof, "sprawa dotycząca Węgier jest skandaliczna". - Dotyczy po prostu zakazu uprawiania propagandy ideologii gender w szkołach i ochrony dzieci - podkreślił. - Warto natomiast przypomnieć, że to prawo przewodnicząca KE Ursula von der Leyen określiła jako hańbę - zaznaczył i dodał, że "sama ma czwórkę dzieci, więc powinnna rozumieć o co w tej ustawie chodzi". 

Tomasz Teluk odniósł się także do stanowiska premiera Holandii, Marka Rutte, który stwierdził, że "Węgry należy rzucić na kolana". - Pierwsze co zrobiła na to Komisja Europejska, to wstrzymała wypłatę środków, ponad 7 miliardów, które przysługują Węgrom w ramach ustalonego funduszu odbudowy - zaznaczył. Jak podkreślił, "jest to właśnie szantaż dotyczący uchwalenia tej ustawy".


Więcej w nagraniu

* * *

Audycja: "Wojna cywilizacji"

Prowadzi: Robert Tekieli

Gość: Tomasz Teluk, filozof

Data emisji: 24.07.2021

Godzina emisji: 7.37

PAP/ jb


Czytaj także

Ustawa o ochronie dzieci na Węgrzech. Orban zapowiedział referendum

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 11:29
Premier Węgier Viktor Orban zapowiedział w środę rozpisanie referendum w sprawie ustawy o ochronie dzieci. Komisja Europejska wszczęła postępowanie o naruszenia prawa UE przeciwko Węgrom "w związku z naruszeniem praw podstawowych osób LGBTIQ".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier Węgier: stworzymy własny fundusz odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 21:07
Viktor Orban zapowiedział, że Węgry są gotowe do stworzenia własnego Funduszu Odbudowy, jeśli Unia Europejska będzie z tym zwlekała. Powiedział, że Węgry same zaczną finansować z własnego budżetu projekty częściowo zatwierdzone przez Brukselę, aby uniknąć dalszych opóźnień w dostępie do funduszy.
rozwiń zwiń