X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Depopulacja narzędziem rewolucji? Filip Memches: mamy do czynienia z "ideologiczną kolonizacją"

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2021 09:11
- Mamy do czynienia z bogatymi krajami, czy z elitami bogatych krajów, które po prostu chcą ograniczać przyrost naturalny w krajach III świata, w Afryce, w Azji. Promują określony styl życia, środki antykoncepcyjne, aborcję w tych krajach - mówił w Polskim Radiu 24 Filip Memches.
Projekty bohatera reportażu Dla Ojca skupiają się wokół problemów z dostępem do wody w Afryce
Projekty bohatera reportażu "Dla Ojca" skupiają się wokół problemów z dostępem do wody w AfryceFoto: Amors photos/ Shutterstock

Prowadzący audycję Robert Tekieli, wychodząc od coraz dalej idących pomysłów aktywistów ekologicznych w miastach, przez akcje organizacji pozarządowych, propagujących "eko-religię", aż po działania instytucji państwowych i międzynarodowych w walce z globalnym ociepleniem, wywodził, że wszystko to zmierza w stronę depopulacji, która jest celem rewolucjonistów marksistowskich, chcących, by na świecie mieszkał tylko 1 mld ludzi. Depopulacyjne pomysły komentował w audycji "Wojna cywilizacji" Filip Memches.

LGBT Unia Europejska free-1200 BY.jpg
Jacek Karnowski: rewolucja kulturowa wygrała w wielu państwach, brakuje kontrelity intelektualnej

"Obsesja przeludnienia"

Gość PR24 stwierdził, że wśród części osób istnieje przeświadczenie, że "ludzi na świecie jest za dużo". Jak wyjaśnił, przekonanie to "towarzyszy ludzkości od bardzo długiego czasu". Wymienił przy tej okazji opublikowaną u schyłku XVIII i popularną w XIX wieku teorię Thomasa Malthusa.

- Jest ta obsesja przeludnienia ziemi. Ona nie znajduje oczywiście potwierdzenia w faktach. Pamiętamy lata 70. XX wieku, raport Klubu Rzymskiego, który też zapowiadał, prognozował przeludnienie ziemi. I to się nie stało, to się nie dzieje. Ten problem, problem przeludnienia nie występuje - mówił Filip Memches.

Czytaj również:

"Kolonizacja ideologiczna"

Dodał, że - prócz tego - istnieje także drugi problem, mianowicie kwestia depopulacji poszczególnych krajów przez wdrażanie w nich programów depopulacyjnych.

- Tutaj dochodzimy do tego pojęcia, które ukuł papież Franciszek, czyli "ideologiczna kolonizacja". Czyli mamy do czynienia z bogatymi krajami, czy z elitami bogatych krajów, które po prostu chcą ograniczać przyrost naturalny w krajach III świata, w Afryce, w Azji. Promują określony styl życia, środki antykoncepcyjne, aborcję w tych krajach - mówił Filip Memches.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
22:59 PR24_mp3 2021_07_10-07-35-24_WC.mp3 Filip Memches o depopulacji jako narzędziu nowego kolonializmu ("Wojna cywilizacji" / PR24)

* * *

Audycja: "Wojna cywilizacji"
Prowadzi: Robert Tekieli
Gość: Filip Memches (publicysta)
Data emisji: 10.07.2021
Godzina emisji: 07.35

PR24/jmo

Czytaj także

Prof. Paweł Skibiński o rewolucji kulturowej w Hiszpanii: teraz sytuacja jest nieco odmienna

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2021 08:29
- Wydaje się, że teraz tendencja rewolucyjna ma łatwiej. Nie musi dążyć do konfrontacji fizycznej z obrońcami pewnego ładu, ponieważ oni są w znikomej mniejszości - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Paweł Skibiński o trwającej od lat hiszpańskiej rewolucji kulturowej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kiedyś traktowana jako zbrodnia, dziś jako prawo człowieka". Ks. prof. Bortkiewicz o aborcji

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2021 08:30
- Norymberga rozliczała między innymi niemieckich lekarzy nazistowskich - także z aborcji przeprowadzanych w obozach. To było traktowane jako zbrodnia przeciwko ludzkości. Dziś zaś o aborcji mówi się jako o prawie człowieka - podkreślił w Polskim Radiu 24 ks. prof. Paweł Bortkiewicz, etyk i specjalista w zakresie teologii moralnej.
rozwiń zwiń