X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Badania przeczą tej narracji". Dr Tymoteusz Zych o atakach na Polskę ws. LGBT

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2021 08:10
- Badania dają wyniki, które całkowicie przeczą narracji, wskazującej, że nasz region, to obszar, w którym miałoby występować zjawisko presji, czy przemocy wobec osób o skłonnościach homoseksualnych w większym stopniu, niż gdzie indziej - mówił w Polskim Radiu 24 dr Tymoteusz Zych odnosząc się do licznych sugestii przedstawianych w Unii Europejskiej, jakoby Polska i państwa Europy Środowej cechowały się szczególnie silną niechęcią do środowisk LGBT.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Mazur Travel/Shutterstock

Parlament Europejski uchwalił w czwartek rezolucję, ogłaszającą Unię Europejską "strefą wolności LGBTIQ". Została przygotowana przez deputowanych, również polskich, z frakcji Europejskiej Partii Ludowej, socjalistów, Odnowić Europę, Zielonych i Lewicy. W audycji "Wojna cywilizacji" sprawę komentował dr Tymoteusz Zych.

1200_LGBT_shutterstock.png
"W Polsce te osoby nie cieszą się pełną wolnością postępowania". Borowski o sytuacji osób LGBT

Czytaj również:

Dyskryminacja w Europe Środkowej?

Gość PR24 podkreślił, że działanie Unii Europejskiej ma charakter wyłącznie polityczny i polega na "tworzeniu pewnych fałszywych narracji". Odniósł się do przytoczonych w rozmowie statystyk, z których wynika, że Polska zdecydowanie nie boryka się z problemem narastającej nienawiści i dyskryminacji wobec środowisk LGBT czy feministycznych.

- Te badania są publikowane w oparciu i o zgłoszenia organizacji pozarządowych, i o dane policyjne, przez Organizację Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, z których wynika, że w Zachodniej Europie, w krajach takich, jak Belgia czy Niemcy, liczba aktów, przestępstw, które występują przeciwko osobom o skłonnościach homoseksualnych, jest dużo wyższa, niż w Polsce czy krajach Środkowej Europy - mówił dr Tymoteusz Zych.

Gość audycji przytoczył także inne badania, przeprowadzone przez unijną Agencję Praw Podstawowych, z których wynika, że sytuacja osób homoseksualnych w Polsce jest lepsza od tej w wielu krajach zachodnich, na co w tym badaniu wskazują sami zainteresowani. - Te badania dają wyniki, które całkowicie przeczą narracji, wskazującej, że nasz region, to obszar, w którym miałoby występować zjawisko presji, czy przemocy wobec osób o skłonnościach homoseksualnych w większym stopniu, niż gdzie indziej - mówił dr Tymoteusz Zych.

Posłuchaj
22:36 PR24_mp3 2021_03_13-07-35-16_Zych.mp3 Dr Tymoteusz Zych o rezolucji PE ws. uczynienia Europy "Strefą wolności LGBTIQ" ("Wojna cywilizacji" / PR24)

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Wojna cywilizacji"
Prowadzi: Robert Tekieli
Gość: dr Tymoteusz Zych (wiceprezes Ordo Iuris)
Data emisji: 13.03.2021
Godzina emisji: 07.35

PAP/PR24/jmo

Czytaj także

"Czy to świadectwo siły, czy niepewności?". Dawid Wildstein o rezolucji PE ws. LGBTQ

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 11:52
- Mnie zastanawia skąd taka bezczelność? Czy jest tylko świadectwem siły, czy próbą przyspieszenia pewnych mechanizmów i procesów? Okazuje się, że Niemcy nie są pewni, jak będzie kształtować się UE i czy ta absolutnie dominująca pozycja, jaką mają teraz, jest rzeczywiście nienaruszalna - powiedział Dawid Wildstein z TVP. Gośćmi audycji byli również Piotr Cywiński z tygodnika "Sieci" oraz Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rezolucja PE ws. LGBTQ. Mateusz Wyrwich: to nowa bolszewia

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 15:57
 - Ta strefa wolności nie oznacza nic innego jak nową bolszewię. (...) Tutaj mówimy o tym niebezpieczeństwie, które może być nie dzisiaj, nie jutro, ale za pięć czy dziesięć lat - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Mateusz Wyrwich, publicysta tygodnika "Niedziela". 
rozwiń zwiń