X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Określenie "Murzyn" uznane za krzywdzące i archaiczne. Filozof: efekt zaszczepienia ideałów nowej lewicy na uniwersytetach

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2021 08:30
 - Powstaje terror kulturowy, który zmusza nas do przyjmowania nowych kodów. Nie rozumiemy ich znaczeń, ale są one nasiąknięte ogromną dozą ideologii. Dla konserwatystów są one śmieszne, natomiast młode pokolenie pochyla się nad nimi jakby było to genialne kulturowe odkrycie - mówił na antenie Polskiego Radia 24 politolog i filozof dr Tomasz Teluk.
W pustyni i w puszczy (1973)
"W pustyni i w puszczy" (1973)Foto: kadr z filmu Władysława Ślesickiego

Rada Języka Polskiego, składająca się z ok. 40 specjalistów, zaleciła unikanie używania w mediach, administracji i w szkołach popularnego określenia czarnoskórej osoby. Podczas posiedzenia plenarnego wydano opinię, według której określenie "Murzyn" jest nacechowane negatywnie i obarczone złymi skojarzeniami.


Dawid Wildstein 1200.jpg
Dawid Wildstein: gdyby chrześcijaństwo miało podejście lewicowe, dzieła Platona by spłonęły

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 mamy kolejny przykład na to, że poprawność polityczna, kaleczenie języka i usystematyzowane niszczenie języka występuje także w Polsce. - Te działania są prowadzone od lat. Mamy efekty zaszczepienia ideałów nowej lewicy na uniwersytetach. Wszystko dzieje się w ramach wielkiego resetu, zmiany przyspieszają. Powstaje terror kulturowy, który zmusza nas do przyjmowania nowych kodów. Nie rozumiemy ich znaczeń, ale są one nasiąknięte ogromną dozą ideologii. Dla konserwatystów są one śmieszne, natomiast młode pokolenie pochyla się nad nimi jakby było to genialne kulturowe odkrycie. Są tak tresowani przez media społecznościowe, że mają trudności z samodzielnym myśleniem. To dzieje się na naszych oczach i jest to bardzo smutne - powidział dr Tomasz Teluk.

Dodał, że charakterystyczne dla nas czasów jest to, że każdym ma myśleć w ten sam sposób lewicowo-liberalny. - Inność jest piętnowana, narzuca się sposób myślenia i pozbawia się używania rozumu. Tylko po to, by kanalizować coraz bardziej agresywną rewolucję - podkreślił filozof.


Posłuchaj
21:55 PR24_mp3 2021_03_06-07-35-33.mp3 Dr Tomasz Teluk gościem Roberta Tekielego (Wojna cywilizacji)

 

Ostatnio poseł Maciej Gdula z Lewicy stwierdził, że książka "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza powinna zniknąć z listy lektur szkolnych, albo powinna być krytycznie omawiana dopiero w liceum. Według posła jest ona przesycona rasizmem. Książka znajduje się na liście lektur obowiązkowych w szkole podstawowej dla klas 4-6.


***

Audycja: "Wojna cywilizacji"
Prowadził: Robert Tekieli
Gość: dr Tomasz Teluk (politolog i filozof)
Data emisji: 6.03.2021
Godzina emisji: 07.36

PR24/tj

Czytaj także

Poseł Lewicy: nie ma podstaw do tego, by "W pustyni i w puszczy" zniknęło z kanonu lektur

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 08:35
- Tak naprawdę w każdej pozycji możemy się doszukać ksenofobicznych tekstów, ale jako posłowie powinniśmy się zajmować innymi kwestiami - mówił na antenie Polskiego Radia 24 poseł Lewicy Arkadiusz Iwaniak.
rozwiń zwiń