X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ks. prof. Dariusz Oko o zabijaniu dzieci nienarodzonych: podyktowane złością nie tylko ludzką, ale także demoniczną

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2020 08:37
- Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego pokazuje, że można mieć wielkie sukcesy w bronieniu się przed kolejnymi ateistycznymi, zbrodniczymi ideologiami - powiedział ks. prof. Dariusz Oko, filozof z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
Audio
  • Ks. prof. Dariusz Oko o wpływie nurtów ateistycznych i lewicowo-liberalnych na współczesny świat oraz o zabijaniu dzieci nienarodzonych ("Wojna cywilizacji")
Ks. Dariusz Oko
Ks. Dariusz OkoFoto: PR24/MS

W audycji "Wojna cywilizacji" ks. prof. Dariusz Oko odniósł się do działań środowisk i ruchów lewicowo-liberalnych, które coraz mocniej próbują podważać tradycyjne chrześcijańskie wartości i tradycje, na których wyrosła kultura europejska.

dziecko rączka stock 1200.jpg
Prof. Reginia-Zacharski o orzeczeniu TK ws. aborcji: odwołanie do tradycyjnie rozumianych podwalin cywilizacyjnych

Ks. prof. Oko: w wojnie z bolszewikami wielu też sądziło, że jesteśmy bez szans

Ustosunkował się przy tym m.in. do wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej i zaznaczył, że jest to dowód na to, iż można oprzeć się naciskom ze strony ideologii wrogich chrześcijaństwu.

- Orzeczenie TK pokazuje, że można mieć wielkie sukcesy w bronieniu się przed kolejnymi ateistycznymi, zbrodniczymi ideologiami. Dla Polaków szczególnie ważna jest pamięć zwycięstwa nad bolszewikami w 1920 roku, gdy wielu sądziło, że jesteśmy bez szans, jednak dzięki mobilizacji wygraliśmy - wskazał duchowny.

Posłuchaj
21:10 PR24_MPLS 2020_10_24-07-36-15.mp3 Ks. prof. Dariusz Oko o wpływie nurtów ateistycznych i lewicowo-liberalnych na współczesny świat oraz o zabijaniu dzieci nienarodzonych ("Wojna cywilizacji")

Dwie odmienne filozofie, dwa odmienne punkty widzenia

Jak zaznaczył ks. prof. Oko, "łatwości, z jaką zabija się dzieci nienarodzone nie można tłumaczyć jedynie ludzką złością, ale też demoniczną".

shutterstock trybunał konstytucyjny 1200.jpg
"Trybunał Konstytucyjny nie mógł orzec inaczej". Dr Michał Skwarzyński o wyroku ws. aborcji

- Należy tu rozpatrywać dwie fundamentalnie różne filozofie, chrześcijańską i ateistyczną. Ludzie, którzy reprezentują ten drugi światopogląd, mają siebie tylko za bardziej inteligentne zwierzęta, a te łatwiej się zabija. Chrześcijanie nigdy czegoś takiego nie robią. Tym kierują się ateiści, czego dowodem było postępowanie np. komunistów - zaznaczył profesor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.  

CZYTAJ TAKŻE:

Podkreślił, że zmagania pomiędzy dwoma wspomnianymi stronami nie są równe, gdyż panuje wyraźna dysproporcja sił, szczególnie w wymiarach politycznym, finansowym i medialnym, na korzyść nurtów liberalno-lewicowych. - Często jesteśmy w pozycji Dawida wobec Goliata. Jednak Dawid również potrafił wygrać - stwierdził filozof.

***

Audycja: "Wojna cywilizacji"
Prowadził: Robert Tekieli
Gość: ks. prof. Dariusz Oko, filozof z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie
Data emisji: 24.10.2020
Godzina emisji: 07.36

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Orzeczenie jedyne sensowne i rozsądne". Dawid Wildstein o wyroku TK ws. aborcji

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 11:30
- Gdyby Trybunał Konstytucyjny wydał inny wyrok, to mógłby to zrobić tylko w oparciu o stwierdzenie, że dzieci chore nie są ludźmi - mówił w Polskim Radiu 24 Dawid Wildstein z TVP. Gośćmi audycji byli też inni publicyści: Piotr Cywiński z Tygodnika "Sieci" i Sławomir Jastrzębowski z portalu wpolityce.pl. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orzeczenie TK ws. aborcji. Rzecznik PiS: feministki zwalniają z odpowiedzialności mężczyzn

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 17:05
- Feministki twierdzą, że działają na rzecz kobiet, ale w swoich działaniach zwalniają mężczyzn z odpowiedzialności, mówiąc, że kwestia urodzenia dziecka to tylko i wyłącznie sprawa kobiety - mówiła w Polskim Radiu 24 Anita Czerwińska, rzecznik PiS.
rozwiń zwiń