X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Państwo nie może być obojętne". Jacek Karnowski o konferencji "Zderzenie kulturowe w UE. Czy Polska ma szansę?"

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 09:21
- Jeżeli realnie chcemy się przeciwstawić ideologii, to państwo nie może żałować pieniędzy, skąpić odwagi i języka - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Jacek Karnowski. Redaktor Naczelny "Sieci" był uczestnikiem konferencji "Zderzenie kulturowe w UE. Czy Polska ma szansę?".
Audio
  • Jacek Karnowski o konferencji "Zderzenie kulturowe w UE. Czy Polska ma szansę?" (Wojna cywilizacji)
Michał Karnowski
Michał KarnowskiFoto: PR24

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że jeżeli chcemy się przeciwstawiać ideologii, to musimy działać jak Viktor Orban na Węgrzech i odważnie nazywać rzeczy po imieniu. - Politycy często popełniają błąd, bo uważają, że muszą się dostosować do wyborców i sondaży. Jest w tym pewna racja, ale racją jest też to, że zachowania polityków wychowują wyborców. Konsekwentną narracją politycy mogą wiele osiągnąć - powiedział Jacek Karnowski. 

PAP Ziobro K0nferncja 1200.jpg
"Kryzys wiary pociąga za sobą kryzys rozumu". Prof. Kucharczyk o starciu cywilizacji

Zwrócił również uwagę na rolę mediów społecznościowych. - Nie bardzo potrafimy złapać naturę tej zmiany, ale wszyscy wyczuwamy, że jest ona ogromna. Nawet w krajach muzułmańskich młodzież się ateizuje. Zmiany na Białorusi to też efekt mediów społecznościowych - podkreślił. Jego zdaniem trzeba też działać na poziomie instytucjonalnym. - Jeżeli w Polsce wszystkie uniwersytety zostały przejęte przez lewicę, to wielkich szans nie mamy - tłumaczył Jacek Karnowski.


Posłuchaj
23:12 PR24_MPLS 2020_10_17-07-35-15.mp3 Jacek Karnowski o konferencji "Zderzenie kulturowe w UE. Czy Polska ma szansę?" (Wojna cywilizacji)

 

Organizatorem konferencji "Zderzenie kulturowe w UE. Czy Polska ma szansę?" była partia Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy. W dyskusji na Stadionie Narodowym w Warszawie wzięli udział politycy, publicyści, duchowni. Wśród nich m.in.: prof. Wojciech Roszkowski, Bronisław Wildstein, Rafał Ziemkiewicz, prof. Marek Jan Chodakiewicz, Patryk Jaki, Robert Winnicki, Jan Pospieszalski, Michał Rachoń, ks. prof. Dariusz Oko, dr Tomasz Terlikowski, Marek Jurek, Krzysztof Bosak oraz kojarzeni jednoznacznie z lewą stroną prof. Wojciech Sadurski czy prof. Maciej Gdula.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Wojna cywilizacji 

Prowadzący: Robert Tekieli

Gość: Jacek Karnowski

Data emisji: 17.10.2020

Godzina emisji: 07.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Ten proces staje się groźny". Zbigniew Ziobro o aktach prawnych UE, które odwołują się do ideologii

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 12:31
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro uważa, że w UE pojawia się coraz więcej aktów prawnych odwołujących się do ideologii. - Ten proces staje się groźny kiedy elity brukselskie pod pretekstem obrony mechanizmów demokracji chcą wymuszać wprowadzanie zmian w obszarze kultury, wartości - stwierdził szef MS.
rozwiń zwiń