X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Mamy do czynienia z manipulacją semantyczną". Tymoteusz Zych o prawach zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2020 09:00
- Mierzymy się obecnie z ideologią, która może nie jest krwawa, ale w podobny sposób jak kiedyś uderza w człowieka, podważając np. rodzicielstwo - mówił w Polskim Radiu 24 dr Tymoteusz Zych z Ordo Iuris.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: ludi lic. CC0 Public Domain / pixabay

Gość PR24 wyjaśniał zawiłości i różnice w semantyce dotyczącej praw zwierząt. Jak mówił, zwierzę to nie człowiek, nie może mieć praw, może być natomiast chronione.

- Nie ma czegoś takiego jak prawa zwierząt, można natomiast, z punktu widzenia porządku konstytucyjnego, mówić o ochronie zwierząt. Żeby mówić o prawach, musielibyśmy mówić o podmiocie, a zwierzęta są elementem świata żywego, ale czynienie z nich podmiotu dysponującego prawami, nie ma podstaw - powiedział Tymoteusz Zych.


Bronisław WIldstein 1200.jpg
"Musimy odbudowywać naszą kulturę". Wildstein o strategii wobec ideologii LGBT

"Wielka manipulacja"

Dodał, że zwierzę może być chronione przez kogoś kto sam posiada świadomość, samo w sobie jednak, jak zauważył, nie jest w stanie występować w systemie prawnym jako osoba. - Mamy więc do czynienia z wielką manipulacją - powiedział.

Zauważył, że kiedy spojrzeć na przeszłość, widać iż każda ideologia rozwijała się w konfrontacji do rzeczywistości i żadna nie jest trwała, bo jest uproszczoną wizją świata i człowieka. - Tak było z marksizmem. Okazało się, że w państwach gdzie rewolucja marksistowska zwyciężyła, własność została skumulowana w rękach rządzących - mówił Tymoteusz Zych.


Posłuchaj
21:29 PR24_MPLS 2020_09_19-07-35-38.mp3 T. Zych o prawach zwierząt ("Wojna cywilizacji")

Audycja: "Wojna cywilizacji"

Prowadzący: red. Robert Tekieli

Gość: dr Tymoteusz Zych (Ordo Iuris)

Data emisji: 19.09.2020

Godzina: 07.35 


Czytaj także

"Ma na celu wygaszenie polskiego rolnictwa". Poseł PSL o "piątce dla zwierząt"

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 18:10
- Do dużego projektu wrzuca się szereg małych, różnych i niepowiązanych ze sobą projektów i to bez rozmów z rolnikami i przedsiębiorcami, a o tym wszystkim chcą decydować ludzie, którzy nie mają zielonego pojęcia, jak wygląda praca na wsi - powiedział o "piątce dla zwierząt" w Polskim Radiu 24 Stefan Krajewski, poseł PSL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Piątka dla zwierząt". Publicysta: niepotrzebne cierpienie zwierząt należy ograniczyć do minimum

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 19:49
- W przypadku wykorzystywania zwierząt cyrkowych sytuacja jest prosta, jawi się jako coś jednoznacznie nagannego. Zresztą w 2020 roku trudno jest znaleźć człowieka, który nie uważałby, że niepotrzebne cierpienie zwierząt należałoby ograniczyć do minimum - powiedział w Polskim Radiu 24 Dariusz Grzędziński, dziennikarz "Wprost".
rozwiń zwiń