X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Rewolucją, która posuwa się etapami". Grzegorz Górny o nowych zasadach przyznawania Oscarów

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 08:20
- To, co dzieje się na Zachodzie, to prosta drogo zmierzająca ku upadkowi. Europa coraz bardziej będzie odchodzić do lamusa, a prawdziwe życie, toczyć się będzie gdzie indziej - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Grzegorz Górny. 
Grzegorz Górny
Grzegorz GórnyFoto: PR24

Zmierzamy ku cywilizacji śmierci - mówił Jan Paweł II. Atakowana jest rodzina, państwo narodowe, atakowany jest Kościół. Zagrożenie nadchodzi z różnych stron. Okazuje się, że niebezpieczeństwo czyha też w tym, co z założenia ma służyć człowiekowi - mowa o technice i rozwoju nauki. Czy dołączy do tego świat sztuki filmowej?

Wytyczne Akademii mają określać m.in. jaki procent aktorów i pozostałej ekipy filmowej musi pochodzić z grup określonych jako niedostatecznie reprezentowane, do których zaliczono przedstawicieli mniejszości etnicznych i rasowych, społeczności LGBTQ+, kobiety oraz osoby z niepełnosprawnościami.

Oscary PAP-1200.jpg
Nowe zasady przyznawania Oscarów. Adamski: to ingerencja ideologiczna w wolność artystyczną

"To kolejny, logiczny etap rewolucji seksualnej"

Grzegorz Górny wspólnie z prowadzącym audycję Robertem Tekielim ocenili w Polskim Radiu 24 ostatnią decyzję Akademii Filmowej.

- To nieprawdopodobne, ale prawdziwe. Mamy do czynienia z rewolucyjnymi zmianami w branży filmowej i w branży gier komputerowych, gdzie w sposób całkowicie niewolnorynkowy narzucane są parytety bohaterów - zauważyli rozmówcy.

Wydarzenia w Stanach Zjednoczonych korespondują jednak zdaniem rozmówców z pewnymi tendencjami obserwowanymi w Europie, m.in. w Holandii, gdzie wykonywane są kolejne kroki zmierzające m.in. do legalizacji np. zoofilii.

- To kolejny, logiczny etap rewolucji seksualnej. Postulaty legalizacji zoofilii czy pedofilii przez tę holenderską partię nie dziwię. Powiedziało się a , to trzeba dopowiadać kolejne litery, aż do „z”. Mnie to nie dziwi - stwierdził Grzegorz Górny. - Mamy do czynienia z pewną rewolucją, która posuwa się etapami, drobnymi kroczkami i nagle budzimy się w zupełnie nowej rzeczywistości. To logiczna konsekwencja przyjęcia założenia że  nie istnieje coś takiego jak prawo naturalne i ze tzw. normalność zależy od wykonalności - dodał.

Grzegorz Górny podkreślał rosnącą rolę Chin, nie tylko w wymiarze gospodarczym, ale także duchowym. - To, co dzieje się na Zachodzie, to prosta drogo zmierzająca ku upadkowi. Europa coraz bardziej będzie odchodzić do lamusa, a prawdziwe życie będzie toczyć się gdzie indziej - stwierdził publicysta.

W audycji także o istniejącym od kilku lat na Litwie zakazie promocji homoseksualizmu w przestrzeni publicznej oraz zakazie studiów genderowych na Węgrzech.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj

22:02 GÓRNY.mp3 12.09.2020 To, co dzieje się na Zachodzie, to prosta droga zmierzająca ku upadkowi. (Wojna Cywilizacji/PR24)

 * * *

Audycja: Wojna cywilizacji 

Prowadzący: Robert Tekieli

Gość: Grzegorz Górny

Data emisji: 12.09.2020

Godzina emisji: 07.35

Czytaj także

Kościół we Francji i Włoszech. Upadli założyciele i liderzy nowych ruchów religijnych

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 21:29
- Nowe wspólnoty rozwijające się we Francji głównie w ramach Ruchu Odnowy Charyzmatycznej były znakiem żywotności francuskiego Kościoła. Jednak doszło w nich do rzeczy zupełnie niepojętych i bardzo trudno wytłumaczalnych – powiedział dr Sebastian Duda, teolog, filozof i publicysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W Hollywood trwa ideologiczne szaleństwo". Sellin o nowych Oscarach

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 08:00
- Orwell w lewicowym wydaniu. Poprawnościowe szaleństwo rozwija się i idzie dalej. Wszystko jest dziś możliwe. Pytanie, czy to się kiedyś odwróci, czy jesteśmy w stanie zatrzymać ten ideologiczny walec? - zastanawiał się w Polskim Radiu 24 wiceminister kultury Jarosław Sellin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Element gry politycznej". Prof. Jabłoński o nowych zasadach przyznawania Oscarów

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 10:21
- To popieranie Demokratów w walce wyborczej, jeden z kolejnych głosów mających zmobilizować elektorat - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński, politolog z KUL, komentując planowane nowe zasady przyznawania Oscarów. - w szerszym wymiarze trudno to uznać jako coś, co może zadziałać - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dewaluacja twórczości w imię poprawności politycznej". Publicyści o kryteriach przyznawania Oscarów

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 12:07
- Jeżeli trzeba będzie spełniać warunki, to nie powstanie żaden oryginalny film tylko coś, co będzie propagandą - ocenił w Polskim Radiu 24 Sławomir Jastrzębowski. Gośćmi audycji byli także Piotr Cywiński ("Sieci") i Samuel Pereira (tvp.info).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oscar nie tylko za film. Akademia wprowadza kryteria równościowe

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 12:13
- Jest nadzieja, że wprowadzenie tych zasad doprowadzi do zwiększenia zatrudnienia w Hollywood mniejszości rasowych, etnicznych bądź osób niepełnosprawnych - mówił na antenie Programu 2 Polskiego Radia krytyk filmowy Zbigniew Banaś.
rozwiń zwiń